این کمک خواهد کرد! امن ترین مکان هواپیما کجاست؟


پسرم برای شکرگذاری از لس آنجلس به نیویورک پرواز کرد. من برای او بلیط Delta Air Lines گرفتم زیرا صندلی های وسط را مسدود می کنند. با این حال ، تنظیمات نشیمن هواپیما 2-3-2 است. من شنیده ام که صندلی های پنجره ایمن ترین صندلی ها هستند ، اما همیشه خطر نشستن شخصی در کنار آن وجود دارد. شما چه پیشنهاد می کنید؟ سوزانا

تصمیم گیری در مورد محل نشستن در هواپیما همیشه یک تمرین در استراتژی و مهارت بوده است: چگونه بیشترین فضای پا ، بهترین چشم بسته ، سریعترین راه را پیدا کنیم. مطمئناً اکنون سهام بیشتر احساس می شود.

قبل از شروع ، چند ارقام برای آرام شدن: به گفته آخرین سرمایه گذار ، در سه ماهه سوم آن ، میزان ازدحام مسافر دلتا – درصد صندلی های موجود که پر شده است – از 88 درصد در سال گذشته به 41 درصد در سال جاری کاهش یافته است. گزارش هواپیمایی ، به این معنی که پروازهای ناقص زیادی وجود دارد. داده های جدید همچنین نشان می دهد که وقتی همه از ماسک استفاده می کنند و پروتکل های دیگر را دنبال می کنند ، هواپیماها – با فیلترهای هوای بسیار کارآمد که ویروس را به دام می اندازند – نسبت به فروشگاه های مواد غذایی خطر کمتری دارند. اما من مشخصات شیوع ویروس را به دانشمندان می سپارم و سعی می کنم برخی از کارهایی را که پسرتان می تواند برای جلوگیری از به اشتراک گذاشتن زیر بغل با یک غریبه انجام دهد ، شرح دهم.

قرار بود قبل از همه گیری ، بوئینگ 767 فرزند شما 165 مسافر کلاس اقتصادی حمل کند. در حال حاضر دلتا در چندین کابین ، از جمله کلاس اقتصادی ، 70 درصد محدودیت ظرفیت دارد و مسافر را به حداکثر 115 می رساند. حتی در پروازی که کلاس اقتصادی 70 درصد باشد ، حدود 50 صندلی خالی است.

برنامه اصلی من این بود که شماره 115 را بیرون بیاورم ، با کارت صندلی Delta.com بیرون بیایم و بفهمم پسرت 70 درصد پر هواپیما احتمال دارد پسرت تنها بنشیند یا خیر. این ، من یاد گرفتم ، اتلاف وقت زیادی است.

دلتا ، برخلاف بسیاری از همتایان خود ، در تلاش برای جداسازی احزاب کوچکتر از یک یا دو ، حداقل تا 6 ژانویه به مسدود کردن صندلی های میانی ادامه خواهد داد. تعداد زیادی از سه نفر یا بیشتر می توانند صندلی های مجاور – از جمله متوسط ​​- را رزرو کنند. در هواپیماهایی که دارای بخشهایی بدون صندلی های میانی هستند – مثلاً با تنظیم کلاس 2-3 اقتصاد 767 – سایر صندلی ها هنگام خرید بلیط و انتخاب صندلی مسدود می شوند. هرچه تعداد افراد دور هم نشسته باشند ، احتمال نشستن پسرتان در هنگام پر شدن 70 درصد هواپیما بیشتر است ، اما راهی برای پیش بینی تعداد افراد به صورت جداگانه ، دوتایی یا گروهی وجود ندارد.

حتما بخوانید:  اگر اکنون داروهای گیاهی را نزنید، بعداً از خود متنفر خواهید شد

هنوز راههایی برای فعال بودن وجود دارد. به عنوان مثال ، پسر شما می تواند با استفاده از برنامه Fly Delta تا حدود یک ساعت قبل از سوار شدن مکان را تغییر دهد. همانطور که می تواند نتایج فوتبال خارق العاده یا نتایج انتخابات را تازه کند ، پسرتان نیز می تواند “از آن نوع” در دروازه باشد و بر روی نقشه صندلی ها خم شود. او همچنین می تواند با نماینده پورتال و (شاید غیررسمی ، شاید) در هیئت مدیره به ایجاد تغییراتی ادامه دهد.

علاوه بر این ، سخنگوی دلتا در نامه الکترونیکی گفت: “اگر مشتریان از محل نشستن خود احساس ناراحتی کنند ، می توانند برای پرواز دیگری بدون تغییر هزینه یا اختلاف قیمت از آنها رزرو کنند.”

من از ساندرا آلبراخت ، استادیار اپیدمیولوژی در دانشکده بهداشت عمومی کلمبیا و رئیس اپیدمیولوژیست در پشت “همه گیر عزیز” ، یک شبکه علوم اجتماعی ، پرسیدم که اگر کسی در کنارش بنشیند پرواز خود را لغو می کند؟

او گفت: “قطعاً نه.” “مانند همه چیز در مورد Covid ، طیف خطر نیز در حال کاهش است. شما می توانید نشستن را مانند چیزی بدانید که می توانید آن را به بالا و پایین بکشید ، اما چیزهای دیگری وجود دارد که می توانید بکشید ، مانند 10 نقطه بالا یا 10 نقطه پایین. “

البته ، تحمل خطر و سلامتی متفاوت است ، بنابراین بیایید به سوال شما در مورد صندلی های پنجره بازگردیم. اگر هدف این است که تا حد امکان دور از غریبه ها بنشینید ، نظریه شما از نظر تئوری درست است.

آرنولد بارنت ، استاد آمار در دانشکده مدیریت MIT Sloan ، گفت: “اگر شما در صندلی پنجره هستید و صندلی راهرو اشغال نشده است ، نزدیكترین مسافر در قسمت میانی یا در طرف دیگر هواپیما خواهد بود.” اثرات باز نگه داشتن صندلی های میانی بر روی احتمال بیماری را بررسی کرده است. “چند فوت دورتر است.” اگر همه ماسک زده باشند وضعیت خوبی است. “

حتی در آن صورت باز و بسته نیست. بگویید صندلی و بوم مناسب برای پنجره را انتخاب کرده اید: نوزادی که جیغ می کشد مسافر آزرده ای را برای کوهنوردی برای مراتع آرامتر به پسرتان می فرستد. یا صندلی شل نمی شود ، که باعث می شود مسافر حرکت کند. یا هواپیما 70 درصد پر است و ریاضیات نشان می دهد که تعداد انگشت شماری از مسافران انفرادی باید کنار هم بنشینند.

حتما بخوانید:  اسباب بازی⭐️قیمت و خرید اسباب بازی جدید 2022 تنوع بینظیر با کیفیت

اگر فردی هستید که تحمل چنین عدم قطعیتی را ندارید ، روی راهرو در مرکز بنشینید – راهرو از یک طرف و فضای میانی خالی از طرف دیگر خواهد بود.

دکتر آلبرشت گفت: “فایده این است که شما کسی در کنار شما نشسته نیست ، بنابراین برای مدت زمان معینی از افراد دیگر فاصله دارید.” “اما شما افراد مختلفی در راهرو هستید ، بنابراین احتمالاً با افراد مختلف تعامل کوتاه تری خواهید داشت.”

خوشبختانه ، دکتر بارنت گفت وقتی کسی با برس از راه می رود (مثلاً هنگام رفتن به دستشویی) ، “این مدت زمان کوتاهی است که دور و برتان نقاب می زنید.”

ما فقط می توانیم اینقدر پیش بینی و کنترل کنیم ، بنابراین کارشناسان توصیه می کنند فقط بر روی آن تمرکز کنند: آنچه می توانیم پیش بینی و کنترل کنیم.

دکتر آلبرشت گفت: “ما نباید اجازه دهیم مسئله تخصیص صندلی ما را از فکر کردن در مورد چگونگی ایمنی در بقیه مسیر منحرف کند.”

این به این معنی است که ماسک خود را روشن بگذارید ، در خانه یا فرودگاه غذا بخورید و منتظر شوید تا جزر و مد فروکش کند. این همچنین به معنای حفظ یک چشم انداز خاص است: ما در یک بیماری همه گیر هستیم که داشته ایم سفر هوایی ویران شده – طبق داده های فعلی آژانس ، در 1 نوامبر ، تعداد افرادی که از ایست های بازرسی TSA عبور می کردند به حدود 38 درصد از رقم سال گذشته رسید. انتظار می رود حتی سفرهای تعطیلات نیز کاهش یابد. فرودگاه ها ممکن است در حوالی شکرگذاری شلوغ باشند ، اما تقریباً مشخص است که این اعداد کسر کوچکی از معمولاً هستند.

و از آنجایی که پسرتان هفته گذشته پرواز می کرد – این یک حرکت کاملاً هوشمندانه هر ساله است ، اما به خصوص اکنون که جمعیت نگران کننده ایمنی هستند – او احتمالاً فضای زیادی برای آرنج خواهد داشت. همانطور که شک کردم ، کارت صندلی تأیید می کند: هنوز دریایی از صندلی ها با پنجره باز وجود دارد.


منبع: aseman-kharash.ir

دیدگاهتان را بنویسید