بعضی از مشاغل ممکن است هرگز برنگردند. انتقال این کارگران به شغل جدید یک چالش بزرگ است.


بازار کار 12 میلیون کار از 22 میلیون شغل از دست رفته بین فوریه و آوریل را بازیابی کرد. اما به گفته ادواردو پورتر از نیویورک تایمز ، بسیاری از مشاغل حتی در صورت واکسیناسیون ممکن است زود برنگردند.

این امر به ویژه برای میلیون ها کارگر کم درآمد در خدماتی مانند خرده فروشی ، مهمان نوازی ، نگهداری و حمل و نقل ساختمان ها که می تواند به طور دائمی مختل شود یا تغییر شکل اساسی پیدا کند ، مشکل ساز خواهد شد. اگر افراد کمتری در ادارات کار کنند ، باربران چه خواهند کرد؟ اگر اکوسیستم رستوران های شهری هرگز تراکم خود را پیدا نکند ، گارسون ها چه خواهند کرد؟

پیش آگهی آنها مبهم است. مارسلا اسکوباری ، اقتصاددان در موسسه بروکینگز ، هشدار می دهد که حتی اگر اقتصاد با کاهش خطر ویروس کرونا باعث اضافه شدن شغل شود ، “بازپرداخت به افرادی که بیشترین رنج را متحمل شده اند کمکی نخواهد کرد.”

با نگاهی به اطلاعات 16 ساله ، خانم اسكوباری دریافت كه كارگران درگیرترین مشاغل بهار در كشف مجدد خود با مشكل روبرو می شوند. رانندگان تاکسی ، رقصنده ها و کارمندان پذیرش در جابجایی مشاغلی مانند پرستاران ثبت نام شده ، لایه های لوله یا تکنسین های اندازه گیری تجربه کمی دارند.

چالش غیرقابل حل نیست. استفانی براون که 11 سال در نیروی هوایی بود ، پس از از دست دادن شغل آشپزی در هتلی در روچستر ، میشیگان ، در ماه مارس کار خود را نسبتاً سریع پیدا کرد. وی از یک برنامه آموزشی که توسط Salesforce ، پلتفرم نرم افزار بزرگ تجارت ارائه شده بود ، استفاده کرد و در ماه اکتبر به عنوان مدیر Salesforce برای شرکت نرم افزاری Pymetrics در نیویورک از خانه خود در Ann Arbor ، میشیگان شغل تمام وقت گرفت.

با این وجود ، با وجود موفقیت های پراکنده ، انتقال میلیون ها کارگر به مشاغل جدید همچنان یک چالش بزرگ است.

آموزش همیشه برای سیاستمداران یک چالش بوده است و همه گیر آمیختن مهارت های جدید با مشاغل دشوار است. کمک به کارگران برای انتقال به اقتصادی جدید که در آن بسیاری از مشاغل برای همیشه از بین رفته و مشاغل موجود اغلب به تسلط بر ابزارهای دیجیتال پیشرفته نیاز دارند ، یک چالش بزرگ خواهد بود.


منبع: aseman-kharash.ir

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>