بهترین گیتاریست دنیا از دید افراد مختلف

برچه اساسی بهترین گیتاریست دنیا مشخص می شود؟

کرک همت

کرک همت از متالیکا، جز لیست بهترین گیتاریست دنیا است و ااز دید افراد مختلف هر ساز در تاریخ موسیقی، یکی از کپی شده ترین گیتاریست های زمان ماست. همت با ترکیب استادانه ای از مهارت و ملودی خود، یکی از اولین نام هایی است که هر زمان که از تکنوازی گیتار نام برده می شود به ذهن ما خطور می کند. علیرغم محبوبیت متالیکا از ژانر فرعی Thrash Metal، همت اغلب زمانی که در محیطی آرام‌تر قرار می‌گیرد درخشان‌تر می‌درخشد، همانطور که در Fade to Black و … And Justice for All دیده می‌شود.

 پل مک کارتنی 

چه کسی جز پل مک کارتنی می تواند در صدر فهرست ما قرار گیرد؟ کار او با The Beatles نیازی به معرفی ندارد، در حالی که گفته می شود کار او به عنوان یک هنرمند انفرادی سالانه حدود 50 تا 70 میلیون دلار از طریق تور، حق امتیاز و هزینه های صدور مجوز، هم از کاتالوگ پشتیبان خود و هم از هنرمندانی که نمونه کارهایشان متعلق به آنهاست، درآمد دارد. توسط شرکت انتشاراتی او MPL Communications. از امروز، مک کارتنی دارای ارزش باورنکردنی 1.2 میلیارد دلار است.

ادی ون هالن

اکثریت او را بهترین گیتاریست دنیا می دانند .استاد چیدن، ادی ون هالن، از یک تکنیک بسیار منحصر به فرد گیتار استفاده کرد که شامل قرار دادن پیک بین انگشتان وسطش بود، بنابراین فضایی برای او فراهم کرد تا آهنگ های هارمونیک تولید کند که بسیار بیشتر از یک گیتار به صدا در می آمد. ادی نه تنها عضو یکی از محبوب ترین گروه های این ژانر، ون هالن بود، بلکه نقشی به یاد ماندنی را در یکی از بزرگترین موفقیت های تمام دوران، یعنی Beat It مایکل جکسون ایفا کرد.

حتما بخوانید:  گیاهان دارویی برای کوچک کردن سینه ها

رندی رودز

یکی از بزرگ‌ترین تراژدی‌های موسیقی نسل خود، رندی رودز پس از سقوط هواپیمای او در حین تور همراه با آزی آزبورن در سال 1982، در سن 25 سالگی به طرز غم انگیزی درگذشت. از آهنگ های امضای آزی از جمله قطار دیوانه، پارس در ماه و آقای کراولی او خود را بهترین گیتاریست دنیا می دانست.

تام مورلو

اغلب نوازندگان گیتار مدرن اغلب به تکنیک‌های قدیمی‌تر نواختن گیتار در آهنگ‌های موسیقی خود اشاره می‌کنند. با این حال، تام مورلو مانند اکثر نوازندگان گیتار نیست. مورلو با استفاده فوری از جلوه‌های ویژه گیتار، یکی از محبوب‌ترین گروه‌های راک دهه 1990، Rage against the Machine را تأسیس کرد. با پیشرو بودن مورلو، Rage با اشعار و آهنگ‌های ضددولتی خود، ناامیدی نسل X از جامعه را متبلور کرد.اغلب اورا بهترین گیتاریست دنیا می دانند

اسلش

نماد نهایی گیتار، کاریزمای محض اسلش، اغلب استعدادهای موسیقی غیرقابل انکار او را مخدوش می کند. حس مسلم او برای ملودی یکی از بزرگترین دلایلی بود که باعث شد Gunz N’ Roses به عنوان محبوب ترین گروه در جهان در دهه 80 شناخته شود. برای اثبات، فقط باید به کیفیت رو به وخامت موسیقی گروه از زمان خروج او در سال 96 نگاه کرد.

اریک کلاپتون

اریک کلاپتون نوازنده نادری است که هر جا که رفته موفق بوده است. گوش موسیقایی برتر و تکنیک نوازندگی ساده استادانه او را به یکی از تأثیرگذارترین نوازندگان تمام دوران تبدیل کرده است. در واقع، کلاپتون تنها هنرمندی در تاریخ است که سه بار در تالار مشاهیر راک اند رول ثبت شده است، یک بار با The Yardbirds، یک بار با Cream و یک بار به عنوان یک هنرمند انفرادی.

حتما بخوانید:  یوتیوب گوگل را 34 میلیون دلار جریمه کرد

دیوید گیلمور

گیتاریست اصلی یکی از محبوب ترین گروه های تمام دوران، پینک فلوید، گیتار دیوید گیلمور، سخنگوی چندین نسل مختلف بوده است. گیلمور با حس بلوزی در بیشتر سولوهایش، تکنیک نوازندگی گیتار را می‌توان متحرک‌ترین تکنیک گیتار در تاریخ راک دانست. می توان او را بهترین گیتاریست دنیا دانست