تیرآهن چیست خرید و فروش انواع تیرآهن نو و دست دوم لیست قیمت اهن آلات i-beams

تیرآهن های لانه زنبوری به تیتر تیرآهن های فرعی سقف و تیرآهن های کلیدی (که تنها وظیفه تحمل بارهای ثقل را دارند) گزینه استفاده قرار میگیرند. همین مدل تیرآهن از حیث ظاهری به جور پیشین شباهت دارد و مطابق استانداردها دو میهن چین و روسیه تولید می شود. تقویت تیرآهن یک عدد از کلیدی ترین اقدامات در گزینه ساختمان سازی هست که منجر می شود بنا های بتنی و فولادی در برابر فشارهای طبیعی و غیرطبیعی مقاوم باشند و جان انسان ها را به خطر نیندازند. تیرآهن‌های دست‌دوم به گونه های متعدد اصلی وزن کیلویی چک کردن و قراضه به‌حساب می‌آیند. در نهایت قیمتی که بر روی این جنس نهاده می‌شود بستگی به همین دارااست که از حیث ظاهری چه میزان سلامت میباشد و هر چه ناچیز تر خوردگی داشته باشد موقعیت برای فروش آن خوب تر است. در غایت دارای تحلیل همگی این دلایل می بایست عرض نماییم که مدام تیرآهن‌های نو گران‌تر هستند.
دسته‌بندی نشده
به این عامل در سازه‌ها و پروژه‌های ریز اصلا به صرفه نمیباشد که از تیرآهن هاش به کار گیری کرد. چون به عبارتی کار را می‌توان اهمیت قیمت خیلی کمتر، به وسیله تیراهن ساده انجام داد. مهندسان و طراحان بایستی این نکات را به لطف در حیث بگیرند و به کلیه ابعاد تفاوت‌های تیراهن هاش و ساده مسلط باشند تا در پایان، نیز یک پروژه مستحکم و حساس کیفیت داشته باشیم و هم در هزینه‌ها صرفه جویی شده باشد.

دلایل به کار گیری از تیرآهن در ایجاد و ساز

نکته قابل دقت در این قسمت بهره مندی از مهارت و اعتنا کافی در هنگام جوشکاری می باشد. همان‌طور که در این نوشته خواندید، تحمل توشه تیرآهن، بستگی به شرایط متفاوتی داراست که به آنها اشاره کردیم. پیدا نماید و برای ساخت پل ها و اسمان خراش ها به مقدار بسیار متعددی گزینه استعمال قرار گرفت. استاندارد بوده و لذا همین جور تیرآهن از محبوبیت بیشتری در در میان مشتریان برخوردار است.

  • فولاد البرز ایرانیان مهم برند تجاری فایکو در زمینه تولید مقاطع فولادی فعالیت دارد.
  • از اشکال تیرآهن میتوان به IPN، IPE، HEA، HEB و HEM اشاره کرد، این اسم گذاری براساس استانداردهای اروپا میباشد.
  • معمولا تیرآهن‌های بی آلایش با استاندارد چین و روسیه و تیرآهن‌های H دارای استاندارد اروپا ساخت می شوند.
  • بین این دو جور تیرآهن تفاوت های زیادی وجود داراست که واضح ترین آن رخ ظاهری است.
  • قیمت تیرآهن هر روز مختلف میباشد و این سه مدل هم در قیمت و کاربرد و… اهمیت نیز فرق دارند.

اما نحوه ایجاد شانه عسل کمی گوناگون است که در قسمت بعدی عمده با آن آشنا خوا‌هیم شد. در ایجاد تیر، دو طریق اول شامل حرارت دادن ماده نپخته (تا 1100 مرتبه سانتیگراد) و انتقال آن به غلتک های پهناور به وسیله جک های هیدرولیک می باشد. پس از این‌که تیرها به صورت دلخواه در آمدند، سطح آنان صاف و صیقلی شده و در غایت به طول استاندارد بریده می شوند. بها تیرآهن یک ادله زیاد تعیین کننده در انتخاب هزینه های هر پروژه ساختمانی می باشد.
تفاوت در ظاهر، یکی از اساسی ترین تفاوت‌های این دو کالا فولادی می باشد که در شکل تراز مقطع، اکثر از هر نصیب دیگری خویش را نشان می‌دهد. مرحله مدت زمان تیرآهن هاش، همانطور که از اسمش پیدا است، به شکل H است اما در تیرآهن معمولی، این مرحله به شکلِ I می‌باشد. در قسمت‌های قبل گفتیم که تیرآهن هاش در دسته تیراهن‌های بال پهن قرار می گیرد و بال‌های آن نسبت به تیراهن معمولی محکم‌تر و پهن‌تر است. منظور از شکل سطح مقطع، به عبارتی شکل باله‌ها و جان تیراهن هست که جان در وسط و باله‌ها در دو طرفِ تیراهن قرار می‌گیرند. این ابعاد در تیراهن هاش اکثر از تیراهن بی آلایش میباشد و جالب می باشد بدانید که در گونه هاش، ابعاد باله‌ها کلیدی جانِ تیراهن، برابر و متساوی است. البته در پروفیل‌های معمولی، بعدها و میزان بال نسبت به جان، کاهش می‌باشد.
طیف گسترده‌ای از مصالح ساختمانی نظیر تیرآهن‌ها، نبشی‌ها حساس به کارگیری از فولاد برای مقاصد ساختمانی تولید می‌شوند. بسته به صورت ظاهری تیرآهن‌های فولادی سازه‌ای، آن ها زیر عنوان تیرآهن‌های مدل I، تیرآهن های H و اشکال دیگری از تیرآهن‌ها در بازار ارائه می‌شوند. تیرآهن‌های گونه I ساختاری یکپارچه را کلیدی میزان قدرت و پشتیبانی بالا تضمین می‌کند. توان و استحکام تیرآهن‌های دسته I، نیاز به ساختار‌ها و مواد مختلف، هدر رفتن سرمایه و وقت را کاهش داده و یک ساختار پایدار را ایجاد می‌کنند. همگی کاره بودن و قابل اطمینان بودن تیرآهن‌های نوع I از ویژگی‌های اصلی این تیرآهن به جهت صنعت ساختمان می‌باشد.
وزن سبک تیرآهن زنبوری، یکی از از مهم‌ترین ویژگی‌هایی میباشد که سبب ساز محبوبیت آن شده است. • گونه های متفاوت گسیختگی تیرهای لانه زنبوری , شامل انحناء مختل کمانش کلی, موضعی, مکانیسم محتمل پلاستیک و شکست است. به جهت تعریف و تمجید مقاومت کششی میلگرد می توان بیان کرد که به میزان تحملی که این مدت زمان فولادی در برابر شکستن از خود نشان می دهد، اطلاق می‌شود. حیاتی دقت به این تعریف می‌توان دریافت، مقاومتی که پس از تحمل حداکثر نیروی کششی میلگرد از خویش نشان می دهد و تا قبل از شکسته شدن وجود داراست همان مقاومت کششی است.

حتما بخوانید:  قیمت برق مصرفی در مراکز ماینینگ ارز دیجیتال چقدر است؟

مراحل ایجاد تیرآهن :

از آنجایی که تیرآهن ها از نصیب جان توخالی روی هم قرار می گیرند، وزن بنا کمتر می یابد. کمتر وزن بنا سبب ایمن خیس شدن ساختمان و انعطاف پذیری عمده آن در در مقابل بارهای ناشی از ز‌لزله می گردد. برای تولید تیرآهن 18 تیرهای آشیانه زنبوری فارغ از پوشش بتنی، در آغاز تیرآهن نورد شده از وسط جان به رخ زیگزاگ بریده می شود. امروزه همین کار بوسیله دستگاه گیوتین یا به وسیله حرکت تیرآهن از فی مابین فک های منحصر به فرد برش انجام می گیرد.

چرا باید روند ساخت تیرآهن و تولیدکنندگان آهن را شناخت ؟

مش و کانال میلگرد نوعی توری فولادی مشبک می باشد که از میلگرد معمولی و آجدار در ساخت آن به کار گیری شده است. براساس استاندارد مش از یک‌سری میلگرد عرضی و طولی تشکیل شده می باشد که به رخ هندسی به یکدیگر بافته شده‌اند. ناودانی فولادی یکی از محبوب‌ترین پروفیل‌های فولادی در ساخت‌و‌ساز است… تیر لبه‌ای نقش کلاف‌بندی را در یک ساختمان بازی می نماید و در اطراف ساختمان به جهت تحمل توشه وارده به سقف و دیوارهای پیرامونی قرار می‌گیرد. در زیر لیست تامین کنندگان تیرآهن تامین فلز قابل تماشا هست همینطور میتوانید قیمت آنلاین آهن یا تیرآهن را هم در صفجه شخصی تامین کنندگان ببینید. حفره‌های ‌ایجاد شده در جان تیر‌، فضاهای مناسبی برای عبور لوله‌های تاسیسات و برق ساخت می‌کنند‌.

استفاده از بتن و فولاد

با اعتنا به این که تیرآهن در اشکال ساخت و سازهای ساختمانی، عمرانی مورد به کارگیری قرار میگیرد، خرید کردن و فروش تیرآهن و قیمت آن بسته به دسته آن و حجم بنا و مقدار مصرف تیرآهن متغیر است. ولی دومین برهان نوسان بها تیرآهن می‌تواند دوام انقطاع الکتریسیته فولادی‌ها باشد. این مدل تیرآهن بی آلایش ترین جور آن می باشد و ظاهری شبیه به سخن I انگلیسی داراست و در در آغاز و انتهای بالها حساس ضخامت کمتری است. همه ویژگی های همین گونه تیرآهن سبب ساز شده از محبوبیت بالاتری در میان مشتریان برخوردار باشد و بالطبع مصرف بیشتری نسبت به سایرین داشته باشد.

ساختار تیر آشیانه زنبوری

نمودار ارزش آهن آلات توصیه میکنیم قبل از خرید تازه ترین لیست قیمت محصولات را از وب سایت آهن آنلاین بازدید و از قیمت روز آهن مطلع شوید. هنگامی که تیر فولادی تحت فشار قرار می گیرد تنش آن نسبت به سطح مقطعش کمتر می یابد. تیرآهن هاش به جهت ارتفاع های ۱۰۰ متر هم کاربرد دارد اما تیرآهن مدل I تا ارتفاع ۳۰ متر کاربرد دارد. خط ایجاد هاش در همین کمپانی فراوان تبارک بود به طوری که قوی بود تا تیرآهن های بال پهن تا عمق ۳۶ اینچ یا ۴۴/۹۱ سانتی متر ایجاد نماید. تیر I رخ قبل از تیر بال پهن ابتکار عمل و تولید شده بود، اما تیر هاش بال پهن به عنوان یک اختراع دوچندان کلیدی محسوب می شوید که حتی در لوگوی این شرکت هم آیتم به کارگیری قرار گرفت. همینطور تیر بال پهن هاش در ارتفاع جنگ جهانی اولیه به تیتر مواد آیتم نیاز در نزاع کاربرد بسیار فراوانی داشت.

حتما بخوانید:  تور مسافرتی تور ارزان سفرمارکت سفرمارکت

بررسی تفاوت تیرآهن و هاش از ساخت تا کاربرد

این تیرآهن طبق استانداردهای چین و روسیه و اصلی نحوه نورد گرم تولید می‌ شود. بال همین دسته تیرآهن‌ ها با فاصله گرفتن از نصیب جان یا به عبارتی میانه‌ی آن کاهش می ‌یابد. تیرآهن I یا معمولی در زمان‌های دیر باز در عرصه ساخت‌وساز فراوان گزینه استفاده قرار می‌گرفت. البته اساسی پیشرفت و گذشت زمانه گونه هاش یا بال پهن جای خویش را در بین تولیدکنندگان و خریداران باز کرد به طوری که در حال حاضر در اکثری از پروژه‌های عمرانی و ساخت‌وساز گزینه به کارگیری قرار می‌گیرد. همین موضوع را می‌توان در زمان‌های قبلی و دهه‌های قبل به خوبی تماشا کرد که ارزش مصالح ارزان‌تر بودند و هزینه‌ی ساخت‌وساز یک ساختمان مضاعف کاهش از دوران فعلی تمام می‌شد. البته برهان این مورد قضیه چیست و چرا حساس بالاتر رفتن قیمت این محصول، بها ساخت‌وساز و هزینه‌های کل شده‌ی یک ساختمان هم بالاتر می‌رود؟ در واقع می بایست چنین بگوییم که بخش عظیمی از یک ساختمان را تیرآهن تشکیل می‌دهد. ● تیرآهن‌های انبارشده را به‌طور مداوم بازرسی کرده و به‌محض به وجود داخل شدن کوچک‌ترین آثار زنگ‌زدگی، آن را پاک‌سازی کنید. معمولاً تراز فلزات پس از مدتی به استدلال اکسید شدن آهن، در گیر زنگ‌زدگی می‌شوند. خوشبختانه وجود زنگ‌زدگی به معنای بلااستفاده شدن فولاد نیست و کلیدی پاک‌سازی به نقل از وبسایت مجله ای می‌توان آن را به حال اول بازگرداند. پوشش تیرآهن ها با بتن در ابتدا برای رفع مقاومت زیر همین بنا در برعلیه آتش سوزی انجام می گرفت به همین ترتیب که تیرآهن به وسیله لایه ای از بتن قطور به طور کامل پوشش دیتا می شود تا از زخم های ناشی از آتش مراقبت می کند. امیدواریم تا دارای مطالعه مقاله فوق، به هر آنچه که می بایست درباره تیرآهن CPE بدانید، رسیده باشید. کلیه دستمزد دنیوی و معنوی این وب‌سایت وابسته به تیم فولاد سازان منش ابریشم است. داشتن فضای مناسب جهت عبور دادن لوله‌‌های تاسیسات و برق حیاتی دقت به حفره‌ دار بودن همین محصول. © تمامی دستمزد این سایت محفوظ و وابسته به شرکت پیشرو صنعت نفت آسیا است.
همچنین طول بال آن از ارتفاع جان کاهش است و این مورد قضیه باعث میشود که تراز دوران آن به شکل کلام I انگلیسی باشد. این جور تیرآهن در عین داشتن وزن کمتر، مقاومت مطلوبی داراست و به این استدلال کاربرد آن از سایر گونه های تیرآهن بلژیکی اکثر است. تیرآهن بلژیکی بال نیم پهن یا IPE، بر اساس استانداردهای جمهوری اسلامی ایران و اروپا ساخته می‌شود. تیرآهن بلژیکی نوعی تیرآهن فولادی می باشد که ضخامت بال و جان آن از سایر گونه های تیرآهن بخش اعظم است. ارتقاء قیمت آهن در سال‌های آخر منجر شده که ارزش همین تیرآهن هم ارتقاء متعددی داشته باشد و وزن بالای این تیرآهن نیز در بالا رفتن قیمت تمام‌شده آن بی‌تأثیر نیست. از این جنس علاوه بر ساخت ستون‌ها، برای تهیه خرپا و تیر نیز به کار گیری می‌شود. طول تیرآهن هاش به طور معمول در بین 8 تا 16 متر بوده و ارتفاع آن، دربین 100 تا 1000 میلی‌متر می‌باشد. تیرآهن‌ها همواره یکی از مهم‌ترین مصالح ساختمان‌سازی به حساب می‌آیند که انواع مختلفی هم دارند، در مقاله انواع تیرآهن به طور تمام در گزینه آن‌ها حرف کردیم.

دیدگاهتان را بنویسید