جواز کسب چیست؟ آموزش تصویری مراحل دریافت جواز و پروانه کسب 119

راهنمای دریافت پروانه کسب صنعت آسانسور و پله برقی مونتاژ، نصب، سرویس و نگهداری، فروش

کلیه افراد متقاضی جهت اخذ پروانه کسب باید به سامانه صدور پروانه کسب مراجعه کنند. درخواست متقاضیان همراه با ارائه مدارک صورت می گیرد که به صورت اسکن شده در سامانه بارگذاری می شود. کارشناسان مراجع صدور جواز کسب نیز موظفند تا تمامی درخواست های متقاضیان را به همراه مدارک رسیده بررسی کنند. درصورتی که در مدارک نقص و ایرادی باشد، مراتب را طی ۱۵ روز از طریق پست الکترونیکی یا شماره تماس به متقاضی اعلام نمایند. تاسیس هر گونه محل کسب و کار یا واحد صنفی، مستلزم کسب جواز و پروانه از اتحادیه صنفی مربوط به همان صنف می باشد و در صورت راه اندازی کسب و کار، بدون گرفتن پروانه کسب، فعالیت افراد غیرقانونی خواهد بود. برای دریافت مجوز پروانه کسب از 2راه میتوانید اقدام کنید یکی مراجعه حضوری یکی هم ثبت نام اینترنتی.

  • همچنین کارت بهداشت نیز از دیگر مدارک لازم برای مدیر و پرسنل سالن زیبایی می باشد و باید تمامی دستورالعمل های مشخص و تعیین شده از جانب اداره بهداشت را رعایت کنند.
  • از نظر قانونی تمامی اشخاص حقیقی و حقوقی که بدون جواز کسب فعالیت می کند متخلف خواهد بود.
  • این سایت علاوه بر ثبت نام برای جواز کسب، ارائه خدماتی مانند درخواست تغییر صاحب پروانه، درخواست پروانه کسب المثنی، درخواست انتقال پروانه کسب به ورثه و یا نماینده/نمایندگان قانونی و … را امکانپذیر کرده است.
  • سلام، روزبخیر .گرفتن جواز دخیانیات به استانی که هستید و همچنین شهرک صنعتی ایی که هستید بستگی داره .

دریافت جواز کسب مزایایی از جمله بهره مند شدن از تسهیلات مالی و بانکی، امکان بیمه کردن کارکنان، ثبت علامت تجاری، دریافت نشان استاندارد کالا و امتیاز شرکت در نمایشگاه های داخل و خارج از کشور را دارد. اگر دارنده کسب و کار اقدام به دریافت جواز کسب نکند، مشمول مجازات های گوناگون تعریف شده برای این امر شده و ممکن است جریمه نقدی شود و یا محل کسب و کارش پلمپ موقت یا دائم شده و باعث تعطیلی محل کار شود. به منظور ایجاد کسب و کار در محل مشخص ، داشتن پروانه کسب اجباری است. پروانه کسب ( جواز کسب ) ، اجازه ای است که طبق مقررات قانون نظام صنفی به منظور شروع و ادامه کسب و کار و حرفه به فرد برای محل مشخص یا وسیله کسب مشخص داده می شود. گواهی اشتغال گواهی نامه مهارت انجام کار فنی است که توسط مراجع ذی صلاح صادر می گردد.

هزینه اخذ پروانه کسب چقدر است؟

ارائه پروانه تخصصی و فنی یا دیپلم فنی و مدرک تحصیلی دانشگاهی مرتبط با کسب و کار یا معرفی یک نفر واجد شرایط . برای اخذ پروانه کسب می‌توانید به صورت حضوری یا اینترنتی اقدام کنید. انتقال پروانه کسب به دو روش انجام می‌شود که در ادامه شرح خواهیم داد. جهت استعلام جواز کسب باید وارد سایت دبیرخانه هیئت عالی نظارت مرکز امور اصناف و بازرگانان به آدرسشوید.
خبر روزاخبار روزخبرهای جهانخبر
چنانچه با درخواست جواز فرد موافقت شود، بایستی ظرف مدت ۳ سه ماه از تاریخ موافقت درخواست مدارک و مستندات اعلام گردیده را آماده نمایید و به واحد صنفی تسلیم کنید تا پروانه کسب برای شما صادر شود. غالبا از موقع ارسال مدارک و همچنین کامل بودن مدارک به صورت حدودی ۱۵ روز کاری برای صدور جواز کسب زمان خواهد برد. دریافت پروانه کسب منوط به رعایت برخی شرایط است و هیچ راه دیگری جز شرایط ذکر شده وجود ندارد. پس اگر فردی به شما پیشنهاد ارائه پروانه کسب بدون نیاز به رعایت شرایط را داد یقین داشته باشید قصدش سوء می باشد.

حتما بخوانید:  یخچال فریزر Door in Door ال جی 30 فوت اینستاویو 2022 مدل GSXV90BSAE

وکالت در دیوان عالی کشور

با داشتن جواز تاسیس می توان اقدام به دریافت زمین صنعتی با وام دولتی و پرداخت تنها 30 درصد مبلغ آن به صورت نقدی نمود. ابتدایی‌ترین اقدام برای راه اندازی کارخانه یا واحد تولیدی، دریافت جواز است. صاحبان این جواز می‌توانند در یکی از شهرک‌های صنعتی، کالاهای معین شده در جواز را تولید نمایند. پروانه بهره برداری باعث اخذ مجوز جهت وارد نمودن ماشین آلات خط تولید مستعمل می شود.

اخذ کارت بازرگانی؛ اشخاص حقیقی یا حقوقی

برای راه اول باید به اتحادیه کشوری صنف کسب و کارهای مجازی مراجعه کنید و با ارائه مدارک مشخص شده درخواست دریافت پروانه کسب دهید. اما برای اخذ پروانه کسب به روش اینترنتی باید به سامانه iranianasnaf.ir وارد شوید. در این روش مدارک مربوطه را آپلود می کنید و برای اخذ پروانه کسب ثبت نام کنید. اولین گام برای بدست آوردن مجوز راه‌اندازی یک سوپرمارکت مراجعه به صنف مورد نظر است. البته توصیه می‌کنیم که قبل از مراجعه حضوری، یک تماس تلفنی برقرار کنید و درباره‌ی خواسته‌تان با مسئول مربوطه صحبت نمایید.

قراردادهای فناوری اطلاعات

ارائه نمودن سابقه ی کاربری محلی که می خواهید در آن کسب و کار راه اندازی کنید. کمیسیون بازرسی اتحادیه از مکان آن واحد صنفی بازدید نمود و یک گزارش تهیه می کند. در این مرحله، متقاضی باید مدارک شناسایی، آموزشی و ملکی خود را به اتحادیه ارائه نماید.

تماس با وکالت آنلاین

اکنون، می توانید از بخش پیگیری ثبت نام، با وارد کردن کد رهگیری و کد ملی، آخرین وضعیت درخواست خود را مشاهده نمایید. در مرحله بعد، لازم است، رسته شغلی مربوط به کسب و کار خود را انتخاب کنید. در این بخش، می بایست، کد رهگیری دریافت شده از سامانه پیشخوان مجوزها، کد ملی و کد امنیتی را وارد نموده و دکمه تایید را بزنید. سایت جواز اینترنتی،به آدرس iranianasnaf.ir، رفته و روی گزینه تکمیل درخواست سامانه پیشخوان مجوزها، کلیک نمایید. شرکت مختلط غیرسهامی چیست؟ ثبت شرکت به موجب ماده 141 شرکت مختلط غیر سهامی شرکتی است که برای امور تجارتی در تحت اسم مخصوص بین یک یا چند نفر شریک ضامن و یکم یا چند نفر سریک با مسئولیت محدود بدون انتشار سهام تشکیل می‌‌شود.

اما بسیاری از کسب و کارها نیازمند مهارت ویژه ای نبوده و در این گونه موارد شخص متقاضی باید توانایی انجام خدمات مورد نظر و همچنین مکان و امکانات مالی مورد نیاز را داشه باشد تا بتواند نسبت به دریافت مجوز اقدام نماید. پس از ارائه این مدارک و دریافت جواز کسب، به متقاضیان یک کد ده رقمی داده می شود که در ادامه برای تمدید کردن پروانه کسب باید این کد ده رقمی را ارائه داد. تمامی مشاغلی که نیاز به داشتن مهارت فنی داشته باشند و در ارتباط با حقوق مصرف کنندگان باشند نیاز دارند تا مجوزهای لازم را از مراجع مربوطه دریافت نمایند تا اجازه کار به آنها داده شود. استانداردهای مختلفی برای مشاغل فنی تعریف شده است که در واقع فردی که جواز کسب را دریافت می کند، به این معناست که با تمامی این استانداردها آشنایی داشته و آنها رعایت می کند.

سلام .من دوتا اپارتمان قولنامه ای دارم .همسرم بابت مهریه میتواند انها را در تصرف خود در بیاورد. 7- گواهي عدم اعتياد به مواد مخدر از وزارت بهداشت درمان وآموزش پزشكي. ارائه اطلاعات اصناف ایران هر گونه مدرک مبنی بر تشکیل پرونده ویا ارائه هر یک از اوراق پرداخت مالیاتی. پس از آن در مرحله هفتم، پرونده توسط رئیس یا نائب رئیس اتحادیه مورد بررسی قرار می‌گیرد.
در انتها و پس از تکمیل مدارک، کد رهگیری مبنی بر تایید نهایی ثبت نام به شما ارائه خواهد شد. در صفحه پیش رو، با زدن گزینه + کلیه مدارک خواسته شده را با رعایت نکات موجود در قسمت مدارک مورد نیاز در سامانه بارگزاری نموده و در انتها روی گزینه تایید و ادامه کلیک نمائید. در صفحه بعد، اطلاعات وارد شده توسط فرد متقاضی نمایش داده می شود. ۱- در صورتی که دارای شرکت ثبت شده می باشید، حتماً به صورت حقوقی ثبت نام فرمائید. الف) وارد سایت شده، فرآیند ثبت نام را طی نموده و هزینه آن را به صورت آنلاین پرداخت نمائید.
اتحادیه درخواست اخذ پروانه کسب را زمانی که متقاضی واجد شرایط نباشد رد می کند. در صورتی که متقاضی نسبت به رد درخواست خود توسط اتحادیه اعتراض داشته باشد، باید حداکثر ظرف مدت 20 روز پس از تاریخ دریافت پاسخ اتحادیه اعتراض خود را کتباً به مجمع امور صنفی ارائه کند. ماده 12 قانون نظام صنفی کشور مقرر می دارد که کلیه افراد صنفی می بایست قبل از تأسیس واحد صنفی یا اشتغال به فعالیت حرفه ای جواز کسب دریافت کنند. پروانه کسب یا جواز کسب که به آنها مجوز کسب نیز می گویند، اسناد تجاری هستند و زمانی که شخصی بدون دریافت این سند کسب و کار خود را آغاز کند فعالیت وی غیرقانونی بوده و متخلف محسوب می شود. گاهی ممکن است اعمال مجرمانه‌ای توسط صاحب کسب و کار یا در محل کسب رخ دهد که دادگاه با در صورت بررسی و اثبات آن می‌تواند جوازکسب را باطل نماید. علاوه بر دادگاه سازمان تعزیرات، اتحادیه صنف و اماکن نیروی انتظامی می‌توانند دست به ابطال جواز کسب بزنند.

حتما بخوانید:  قیمت یخچال سامسونگ فرنچ 4

اختلاف مبلغی که الان مثلا میشه 200 میلیون با مبلغ اون منطقه که تقریبا 1 میلیارد و 100 ملیونه. گرفتن این جریمه و مبلغ ثمن معامله که 30 میلیون درنظر گرفته شده هیچ سودی تو این شرایط نداره. ضمن اینکه طرف فروشنده با کلاهبرداری پول ما رو گرفته و صرف خرید زمین دیگه ای کرده و اون رو ساخته و تحویل داده و حالا تازه رسیده به زمین ما. باید توجه داشت که جهت دریافت یک جواز تاسیس، باید کالاهایی که با هم سنخیت دارند در آن ذکر شوند. برای مثال، مواد غذایی و لوازم الکترونیکی نمی توانند در یک جواز قرار بگیرند. از آنجایی که جواز تاسیس قابل انتقال به دیگری است، در صورتی که فرد متقاضی بخواهد در دو صنف مختلف اقدام به تولید کند، می تواند از افراد دیگر این مجوز را خریداری نماید.

برای دریافت جواز کسب تعویض روغنی چه مدارکی لازم است

در صفحه پیش رو نیز می بایست، روی گزینه ثبت درخواست مجوز، کلیک نمایید. در این صفحه، می بایست، روی گزینه ثبت و پیگیری مجوز، از منوی سمت راست سامانه، کلیک نمایید. رتبه بندی شرکت پارسه بانک مشاغل با سالها سابقه در زمینه اخذ رتبه و گرید با داشتن بیش از 9000 پرونده موفق رتبه بندی شرکت ها با وکلا و مشاوران متخصص یاری رسان بسیاری از شرکتهای پیمانکاری و مشاور می باشد.