خطرات اقتصادی به عنوان فرصتی برای تحریک سریع بسیار زیاد است


واشنگتن – دو نفر از قدرتمندترین بانکداران مرکزی جهان روز پنجشنبه گفتند که خطرات اقتصادی ویروس کرونا همچنان بالا است و از اعتماد به یک راه حل سریع واکسن هشدار دادند ، زیرا پیام قانونگذاران ایالات متحده بسته محرک دیگری را ارائه داد. بعید است قبل از پایان سال باشد.

جروم اچ. پاول ، رئیس فدرال رزرو ، در هنگام بحث در مورد پخش وب که با همتایان اروپایی خود ظاهر شد ، گفت: “چند ماه آینده می تواند چالش برانگیز باشد. آقای پاول و کریستین لاگارد ، رئیس بانک مرکزی اروپا هشدار دادند که اگرچه پیشرفت های اخیر در زمینه واکسن خبر خوبی است ، اما با افزایش موارد ویروس کرونا ویرایش خطر برای بهبود جهانی بسیار زود است. در سراسر جهان ، منجر به محاصره جدید در برخی از حوزه های قضایی می شود.

آقای پاول گفت: “از نظر ما ارزیابی زودهنگام پیامدهای اخبار در مسیر اقتصاد ، به ویژه در آینده نزدیک بسیار زود است.”

روز دوشنبه ، شرکت دارویی Pfizer نتایج دلگرم کننده آزمایشات واکسن خود را اعلام کرد و بازارهای سهام را به اوج جدیدی رساند. سهام پس از اظهارات آقای پاول و خانم لاگارد ، آخرین دستاوردهای خود را روز پنجشنبه از دست داد ، و ضررهای آنها عمیق تر شد.

در حالی که آقای پاول پیشرفت واکسن را تأیید کرد ، وی هشدار داد که “چالش ها و عدم اطمینان های قابل توجه” با گذشت زمان ، تولید ، توزیع و اثربخشی برای گروه های مختلف باقی مانده است.

خانم لاگارد ، با توضیح اینکه نمی خواهد در مورد درمان “خشن” باشد ، همچنین به “عدم اطمینان – در مورد تدارکات ، حمل و نقل ، معرفی ، آماده سازی” و اینکه در سال 2021 چه تعداد واکسینه می شوند اشاره کرد.

خطرات اقتصادی در ایالات متحده همچنان حاد است زیرا میلیون ها نفر شغل خود را از دست می دهند ، حمایت دولت ضعیف می شود و این کشور موارد ویروسی و بستری در بیمارستان را ثبت می کند و شهرها و ایالت ها را مجبور به اعمال محدودیت های جدید در فعالیت ها می کند.

با این حال ، در حالی که دموکرات ها و جمهوری خواهان در مورد دامنه و هزینه این لایحه اختلاف نظر داشتند ، و به عنوان یک رهبر برجسته جمهوری خواه ، گفت سناتور میچ مک کانل ، رهبر اکثریت ، در روز پنجشنبه قبل از پایان سال ، احتمال بسته جدید امدادی کاهش یافت. قصد ندارد برای معامله با دموکراتها ، به وزیر خزانه داری استفان منوچین اعتماد کند ، این نشان دهنده احتیاط حزب وی در مورد اشتیاق آقای منوچین برای کناره گیری است.

سخنران نانسی پلوسی از کالیفرنیا و سناتور چاک شومر از نیویورک ، رهبر اقلیت سنا ، از عفونت های سابقه دار در سراسر کشور ، همراه با انتخاب جوزف آر. بایدن جونیور برای توجیه موضع خود که هر بسته باید بسیار باشد ، اشاره کردند. بزرگتر از فرض جمهوری خواهان

حتما بخوانید:  فرشته بر روی شانه راننده نوجوان شما (یا حداقل یک مینیاتور)

اما با پایبندی به مواضع مربوطه خود – دموکرات ها به عنوان نقطه شروع 2.4 تریلیون دلار طلب می کنند و جمهوری خواهان بخشی از این مبلغ را ارائه می دهند – به نظر می رسد رهبران کنگره در مورد احتمال مصالحه در پایان سال را بسته اند.

آقای مک کانل با استناد به بسته های هدف گذاری شده به خبرنگاران گفت: “نظر من این است که سطحی که اقتصاد در حال پیشرفت است بیشتر تأکید می کند که ما باید کاری معادل مبلغی را که در سپتامبر و اکتبر روی زمین قرار داده ایم انجام دهیم.” از 500 میلیارد دلار جمهوریخواهان در سنا سعی کردند قبل از انتخابات تصویب کنند.

وی گفت ، قیمتی که خانم پلوسی و آقای شومر در مورد آن گفتگو کردند “مکانی نیست که من فکر می کنم ما آماده آن هستیم اما فکر می کنم بسته دیگری باید وجود داشته باشد.”

حمایت اصلی از کارگران آواره و مشاغل بسته شده منقضی شده است و از آنجا که خانوارها از پس اندازهایی که در اوایل سال برای پرداخت قبض های خود انجام دادند استفاده می کنند ، این خطر وجود دارد که بسیاری از طریق گذر از این تخم های تودرتو برای تأمین مخارج زندگی خود تلاش کنند. . آقای پاول و همکارانش مصمم بودند که حمایت بیشتری لازم باشد ، به ویژه که همه گیر تغییرات اقتصادی را تسریع می کند – مانند افزایش دورکاری و اتوماسیون – و باعث می شود برخی از کارگران برای همیشه آواره شوند.

آقای پاول گفت: “ما در حال بهبود هستیم ، اما به اقتصاد متفاوتی” ، هشدار داد که “گروه قابل توجهی از کارگران” هنگام ورود به اقتصاد پس از همه گیری ، نیاز به حمایت خواهند داشت ، زیرا از برخی جهات اساسی متفاوت خواهد بود. “

آقای پاول گفت اگرچه روند بهبودی در ایالات متحده سریعتر و قویتر از آنچه انتظار می رفت و انتظار می رفت ادامه یابد ، نابرابر بود – و ناقص باقی ماند.

آقای پاول گفت: “خطر اصلی كه ما برای این امر می بینیم بدیهی است شیوع بیشتر بیماری در ایالات متحده است.” “ما موارد جدیدی در سطح رکورد داریم ، ما دیده ایم که تعدادی از کشورها شروع به اعمال محدودیت های محدود در فعالیت می کنند و مردم ممکن است اطمینان خود را از ایمن بودن به بیرون از دست دهند.”

خانم Pelosi و آقای Schumer روز پنجشنبه آقای بایدن را از طریق تلفن در آغوش گرفتند و تأكید كردند كه آنها در مورد “نیاز مبرم” به كنگره برای تهیه وجوه دو حزب برای كمك به بیكاران ، كارگران ، تجارت ، ایالت و دولت های محلی با کسری بودجه عظیم و سیستم بهداشتی کشور قبل از روی کار آمدن وی روبرو هستند. مشخص نبود که آقای بایدن ، رهبر جدید حزب ، قبل از تصدی مقام خود چقدر درگیر مذاکرات است.

حتما بخوانید:  زمان-تست‌شده راه‌ها به لباس بچگانه

خانم پلوسی جمهوری خواهان را “خونسرد” توصیف کرد زیرا آنها خواستار یک بسته کمکی برای کمک بودند و سعی در جلوگیری از آنها داشتند.

وی گفت: “مثل اینکه خانه در آتش سوخت و آنها فقط از انداختن آب به آن خودداری می کنند.”

این پیام تفاوت های ظریف سیاسی داشت. به نظر می رسد تقریباً همه آنچه در این سالن در سالن های كنگره گفته شد ، حداقل تا حدی متوجه رای دهندگان جفت های دور دوم انتخابات سنا در ژانویه در جورجیا است كه تعیین كننده سنا خواهد بود. اقتصاددانان گلدمن ساکس اظهار داشتند که جمهوری خواهان ممکن است مایل باشند قبل از رای گیری در 5 ژانویه معامله ای را انجام دهند تا از ادعای جلوگیری مجلس از سنا توسط جمهوری خواهان برای دستیابی به کمک به خانوارها جلوگیری کنند – اما دموکرات ها ممکن است انگیزه ای داشته باشند که خیلی مصالحه نکنند. همانطور که این صدا آینده است.

الك فیلیپس و همكارانش از گلدمن ساكس روز پنجشنبه در یك یادداشت تحقیقی نوشتند: “جو سیاسی نسبت به یك معامله نسبت به یك هفته پیش مساعد نیست.”

دو طرف همچنین برای جلوگیری از ایجاد شکاف در بودجه دولت در 11 دسامبر ، یا از طریق توافق بر روی دوازده لایحه تصویب سالانه ، یا با لایحه دیگری برای تعلیق هزینه ها ، باید در مورد قانون اساسی هزینه ها توافق کنند. این امکان برای قانون گذاران وجود دارد که بودجه کمکی اضافی را در یک بسته بزرگتر به این قانون پیوند دهند.

سناتور ریچارد سی شلبی از آلاباما ، رئیس کمیته اعتبارات سنا ، گفت: “ما می خواهیم یک لایحه محرک ساده یا هدفمند تهیه کنیم ، اما باید از طرف مقابل حمایت کنیم.”

سناتور چارلز ای. گراسلی از آیووا ، رئیس کمیته مالی سنا ، اظهار داشت که جمهوری خواهان حال و هوای سازش ندارند و این نشان داد که آقای مانوچین دیگر با خانم پلوسی گفتگو نخواهد کرد.

گراسلی صبح پنجشنبه به خبرنگاران گفت: “هنوز هیچ بحثی بین مک کانل و پلوسی وجود نداشته است ، اما مک کانل دیگر برای منعقد کردن به منچین اعتماد نخواهد کرد.” “من فکر می کنم که او قصد دارد آن را بگیرد و سعی کند چیزی را رانندگی کند.”


منبع: aseman-kharash.ir

دیدگاهتان را بنویسید