داروی HIV با طعم میوه برای نوزادان آماده است


اولین فرمول کودکان dolutegravir ، یک درمان مهم خط اول برای اچ آی وی ، به زودی با توافق نامه بین چندین شرکت دارویی و ابتکارات جهانی بهداشت در دسترس خواهد بود.

ترکیب جدید طعم توت فرنگی خواهد داشت و در قرصی در آب یا آب حل می شود تا بچه ها بتوانند آن را ببلعد.

در بیانیه دیگر مربوط به روز جهانی ایدز ، که هر اول دسامبر برگزار می شود ، مشارکت بین المللی میکروب کش ها ، با هدف محافظت از زنان در برابر اچ آی وی ، گفت که پس از سالها تحقیق ، سازمان بهداشت جهانی داپوییرین را تأیید کرده است. حلقه ، یک درج واژن که در خانمهایی که به طور مداوم از آن استفاده می کنند ، اثبات شده است.

طبق گزارش WHO ، هر سال حدود 160،000 کودک به تازگی به اچ آی وی آلوده می شوند. بیشتر آنها در آفریقا هستند و در هنگام تولد یا از طریق شیردهی که مادران آنها متوجه نمی شوند که آلوده شده اند ، به این ویروس آلوده می شوند.

براساس WHO ، حدود 60 درصد از عفونت های جدید HIV در آفریقا هر ساله در میان زنان رخ می دهد

بدون آزمایش و درمان ، نیمی از این نوزادان تا سن 2 سالگی می میرند و 80 درصد آنها به پنج سالگی نمی رسند. سالانه حدود 80000 کودک خردسال و کودک در اثر بیماری های مرتبط با ایدز می میرند.

درمان کودکان دشوار است زیرا بسیاری از داروهای HIV طعم تلخی دارند ، در قرصهایی که نوزادان نمی توانند آنها را ببلعند وجود دارد یا مبتنی بر الکل هستند که نیاز به خنک کنندگی دارند.

دکتر الین جی گفت: “این واقعاً پیشرفت است.” آبرامز ، رئیس اطفال در ICAP ، سرویس بهداشت جهانی در دانشکده بهداشت عمومی دانشگاه کلمبیا و رئیس پانلی در مورد رهنمودهای درمانی WHO. “محصولات موجود در حال حاضر برای درمان کودکان کمتر از حد مطلوب است. چندین فرمول جدید وجود دارد ، اما آنطور که انتظار می رود موفقیت آمیز نیست. “

جسیکا بوری ، داروساز کمپین دسترسی پزشکان بدون مرز ، آن را “خبر خوبی مبنی بر اینکه بالاخره ما برای کودکان دولوتگراویر داریم” خواند.

هر دو متخصص متذکر می شوند که فرم جدید تا یک ماهگی کودک قابل استفاده نیست ، بنابراین شربت قابل استفاده برای نوزادان هنوز مورد نیاز است.

حتما بخوانید:  رهبران تجارت و جهان در حالی که ترامپ برای معکوس کردن انتخابات تلاش می کند به جلو حرکت می کنند

سال گذشته ، “آب پاش ها” با طعم توت فرنگی ، که حاوی چهار داروی قدیمی HIV بود و می توانست روی غلات تکان داده شود یا در شیر مخلوط شود ، با حدود 365 دلار در سال معرفی شد.

هزینه فرم جدید گلوتگراویر فقط 36 دلار در سال است.

این توسط Macleods Pharmaceuticals ، یک شرکت هندی و Mylan ، دیگر تولید کننده ژنریک ساخته می شود که اکنون بخشی از یک شرکت جدید به نام Viatris است.

ViiV Healthcare ، مشارکتی که در سال 2009 توسط Pfizer و GlaxoSmithKline برای تولید و بازاریابی داروهای HIV ایجاد شد ، در سال 2013 دلاروتگراویر (به عنوان Tivicay فروخته می شود) در ایالات متحده ثبت اختراع می شود. فرم حل شدن نوزاد را در ژوئن به ثبت رساند. روی شربت برای نوزادان کار می کند.

این معامله برای بسیاری از شرکت ها با ابتکار ابتکار دسترسی بهداشتی کلینتون و یونیتید ، یک آژانس بهداشتی جهانی مستقر در ژنو انجام می شود که “مجموعه ای از حق ثبت اختراعات دارو” را کنترل می کند که از طریق آن شرکت های دارویی غربی حق ثبت اختراع داروهای جدید خود را به تولید کنندگان عمومی که مایل به خدمت هستند ، می دهند بازارهای بزرگ اما کم بازار در کشورهای فقیر.

سازمان غذا و دارو تصویب فرم dolutegravir در کودکان را تسریع کرده است تا بتوان آن را از برنامه اضطراری ایدز رئیس جمهور خریداری کرد ، برنامه ای که دولت جورج دبلیو بوش برای مبارزه با ایدز در کشورهای فقیر راه اندازی کرده است.

دکتر آبرامز گفت ، پزشکان معالجه کودکان در آفریقا از داشتن نوع قابل استفاده از دارو بسیار هیجان زده هستند ، زیرا این دارو در گروه جدیدی از داروهای ضد ویروسی قرار دارد که مهارکننده های اینتگراز نامیده می شوند و در بزرگسالان به خوبی عمل می کنند اما در دسترس کودکان نیستند.

در دسترس بودن یک داروی کلاس جدید از این جهت مهم است که افزایش مقاومت در برابر یک دارو در هر کلاس – مانند مهارکننده های همجوشی یا مهارکننده های ترانس کریپتاز معکوس – اغلب باعث ایجاد مقاومت متقابل در برابر همه این داروها می شود.

حتما بخوانید:  لابراتوار هارد ایران تعمیر هارد ریکاوری هارد هارد ایران

این حلقه که توسط WHO تأیید شده است ، از سیلیکون انعطاف پذیر ساخته شده است و مقادیر کمی داپیویرین ، داروی ضد ویروس را به مدت حدود یک ماه به آرامی آزاد می کند. این دارو برای جلوگیری از آلوده شدن ویروس به بافت واژن ساخته شده است.

مشارکت بین المللی میکروب کش ، که تأیید WHO را اعلام کرد ، به دنبال تأیید این حلقه به امید اینکه این حلقه در آفریقا مفید باشد ، جایی که بیشتر انتقال از طریق رابطه جنسی غیر جنسی است. نیازی به خنک سازی ندارد و زن می تواند از آن استفاده کند بدون اینکه شریک زندگی خود از آن مطلع باشد.

در برخی از زوج ها ، به گفته کارشناسان ، هنگامی که زنی برای جلوگیری از اچ آی وی از وسیله یا قرص استفاده می کند ، ممکن است همسر وی را به داشتن اچ آی وی متهم کند یا تصور کند که چیزی دارد که می تواند او را عصبانی کند. والدینی که متوجه می شوند دختران نوجوانشان از آن استفاده می کنند نیز می توانند عصبانی شوند.

در سال 2016 ، دو مطالعه بزرگ بر روی حلقه داپیویرین نشان داد که این ماده فقط در حدود 30 درصد در جلوگیری از عفونت موثر است و مطالعات بعدی نشان داد که خطر ابتلا به عفونت را فقط حدود 35 درصد کاهش می دهد. نه به دلیل کار نکردن دستگاه ، بلکه به دلیل اینکه زنان ، به ویژه زنان جوان ، از آن استفاده نمی کردند یا نمی توانستند به طور مداوم از آن استفاده کنند ، عملکرد بهتری داشت.

در یک مطالعه ، زنان بالای 25 سال که به طور منظم از آن استفاده می کردند ، محافظت بهتری نسبت به 60٪ داشتند.

یافتن روش های پیشگیری که زنان می توانند با احتیاط از آن استفاده کنند ، مانع اصلی مبارزه با ایدز در آفریقا است. آزمایش قرص ها و میکروب کش های واژینال با شکست روبرو می شود زیرا زنان نمی توانند به اندازه کافی مداوم از آنها برای محافظت از خود استفاده کنند.

این مشارکت روی حلقه هایی کار می کند که سه ماه طول می کشد و سایر حلقه هایی که از ابتلا به HIV و بارداری جلوگیری می کنند.


منبع: aseman-kharash.ir

دیدگاهتان را بنویسید