رژیم کتوژنیک

رژیم کتوژنیک و لاغری ؛ افسانه یا واقعیت؟

{در هر دوره ای که شما تصمیم به پیروی از این رژیم می گیرید، دورههای مختلفی با کربوهیدرات وجود دارد، که در هر دوره شاهد دریافت کربوهیدراتهای متفاوت خواهید بود.

 

واضح است که مرحله انتقال به حالت کتوز، یکی از سخت ترین مراحل گام گذاشتن در راه رژیم کتوژنیک است، اما خواهید دید ارزشش را دارد. یکی از نکات مهم پس از کاهش وزن، به تثبیت وزن کاهش یافته مربوط می شود.

 

اگر در حال حاضر توی این دوره از زندگیتون استرس بالایی رو تحمل میکنید، شروع برنامه رژیم کتوژنیک برای لاغری ایده ی خوبی نیست. قبل از شروع هر رژیم جدید با پزشک خود یا یکی از پزشکان حاضر در پذیرش۲۴ صحبت کنید.

 

گرفتگی عضلات یکی از مشکلاتی است که برخی از مواقع می تواند بدون هیچ دلیلی ایجاد شود. شاید باور این مسئله کمی سخت باشد، اما رژیم کتو تاکنون برای درمان برخی از سرطانها و همچنین تاخیر در رشد تومورها مورد استفاده قرار گرفته است.

 

شاید در ابتدا کاهش وزن از طریق رژیم کتوژنیک بیشتر از رژیم های کم چرب با کربوهیدرات بیشتر باشد اما با گذشت زمان این اختلاف در کاهش وزن از بین میرود. الکل: به دلیل محتوای کربوهیدرات ، بسیاری از مشروبات الکلی می توانند شما را از کتوز خارج کنند.

 

الکل: به علت داشتن کربوهیدرات، بسیاری از نوشیدنی های الکلی می توانند از رژیم کتوز خارج شوند. الکل: آبجو، شراب، مشروبات الکلی. همچنین، تحقیق دیگری که بر ۳۴ فرد مسن انجام شده است نشان داده است که پایبندی به یک رژیم کتوژنیک برای مدت هشت ماه پنج برابر پایبندی به یک رژیم کم چربی باعث کاهش وزن شده است.

 

یک مطالعه بر روی حیوانات نشان داد که رژیم غذایی می تواند ضربه مغزی را کاهش داده و به بهبودی پس از آسیب مغزی کمک کند.

 

مشکلات ناشی از چاقی چه مواردی هستند؟ در رژیم کتوژنیک از خوردن چه غذا هایی باید اجتناب کنید؟ برخلاف اسیدهای چرب، کتونها قادر به عبور از سد خونی مغز و تامین انرژی برای مغز در زمان غیبت گلوکز هستند.

 

مطالعه دیگر در افراد مبتلا به دیابت نوع 2 نشان داده است که 7 نفر از 21 شرکت کننده قادر به قطع تمام داروهای دیابت خود بوده اند که به خودی خود خبر خوشحال کننده ای برای افراد دیابتی خواهد بود.

 

این مولکولها قادر به تامین انرژی بدن هستند. هنگامی که در تلاش برای پیروی از رژیم کتو هستید باید به این مسئله واقف باشید، که نوشیدن 7 لیتر آب به شما کمک می کند تا به بدن خود آبرسانی کنید و موارد حیاتی بدن را نیز تنظیم نمائید.

 

رژیم غذایی معمولا تنها توسط متخصصین تغذیه تنظیم می شود و به منظور استفاده و برخورداری از یک رژیم کاربردی نباید از رژیم های خودسرانه استفاده کرد. همانطور که پیشتر گفته شد، خوراکیهای پرکربوهیدرات از ممنوعههای رژیم کتو هستند، نان، برنج، ماکارونی، سیبزمینی پرکربوهیدراتترین غذاهای ممنوعه هستند؛ همچنین غذاهای پر شکر در این رژیم ممنوع میباشد.

 

بعضی طعمدهندهها و سسها: این محصولات معمولا مملو از شکر و چربیهای ناسالم هستند. نگران نباشید. این مساله به دلیل دفع محصولات جانبی ایجاد شده در طی کتوزیس است. محصولات کم چرب یا رژیمی: اینها بسیار فرآوری شده و اغلب کربوهیدرات زیادی هستند.

 

برای استفاده از روغن نارگیل باید به این مسئله آگاهی داشته باشید که این روغن از پتانسیل بسیار بالایی در ایجاد LDL یا همان سطح بالایی از کلسترول بد برخوردار است که اگر کلسترول بالایی دارید و یا در خطر ابتلا به بیماریهای قلبی هستید، حتما از نوشیدن این نوع از قهوه دوری کنید.

 

اگر به دنبال کاهش وزن هستید مطمئنا با رژیم کتو آشنایی دارید و میدانید که افراد زیادی از این رژیم استفاده کرده اند. در این شرایط بدون نیاز به مراجعه حضوری در هر زمان که تمایل داشته باشید میتوانید از منزل یا محل کار رژیم آنلاین خود را دریافت یا تغییرات لازم را در آن اعمال کنید.

 

مغز ارگان پرمصرفی است و در طول روز نیاز مداومی به تامین انرژی دارد، اما نمیتواند به صورت مستقیم از چربی تغذیه کند. اگرچه این رژیم به طور خاص رژیم لاغری نیست، اما بسیاری از مطالعات نشان میدهد که استفاده از یک رژیم مدیترانهای ممکن است به کاهش وزن کمک کند.

 

برخی از پزشکان معتقدند رژیم کتو تشنج در کودکان مبتلا به صرع را به طور قابل ملاحظهای کاهش خواهد داد. اگر هر یک از شرایط زیر را دارید نخست با پزشک خود در این باره صحبت کنید تا مطمئن شوید که رژیم غذایی کتوژنیک برای شما بیخطر باشد، به ویژه اگر دیابت نوع یک دارید.

 

برای خود برنامه رژیم لاغری متناسب با چیزهایی که دوست دارید در نظر بگیرید. • رژیم لاغری کتوژنیک هدفمند (TKD): این رژیم به شما اجازه میدهد تا در نزدیکی تمرینات ورزشیتان کربوهیدرات بیشتری مصرف کنید.

 

رژیم لاغری کتوژنیک دورهای (CKD): در این رژیم، دورههایی با کربوهیدرات بیشتر وجود دارد. تقریبا تمام کسانی که این رژیم را شروع میکنند، علائم آنفولانزای کتو را تجربه خواهند کرد. شاید در چند روز اول شروع رژیم به دلیل مصرف قندها و کربوهیدراتهای بدن، شما احساس خستگی زیادی داشته باشید؛ اما این موقتی است.

 

شاید برایتان جالب باشد که بدانید کدام نوشیدنیها در این رژیم میتواند به شما کمک کند تا علاوه بر داشتن یک میان وعده مناسب، وزن خود را کاهش داده و همچنین چیزی برای نوشیدن در دسترس داشته باشید.

 

این محصول نسخه ی 28 روزه رژیم کتو است که برای اولین بار در رژیم سرا در دسترس شما کاربران عزیز قرار گرفته است. علاوه بر رژیم کتوژنیک، امکان دریافت رژیم آنلاین شیردهی، بارداری، انواع دیگر رژیم لاغری، رژیم چاقی و غیره نیز در این سامانه با حداقل قیمت وجود دارد.

 

حداقل در شروع رژیم کتوژنیک باید تا جایی غذا بخورید که سیر شوید و مصرف کالریتان را محدود نکنید. هر بار که کتو را رها میکنید و دوباره سراغش میروید، بدن شما به زمان زیادی برای شروع کردن کتوسازی نیاز خواهد داشت و در جریان این نوسانها، لاغر شدن آخرین چیزی است که میتوانید انتظارش را داشته باشید.

 

انسولین به بدن شما اجازه میدهد از قند به عنوان سوخت استفاده یا ذخیره کند؛ رژیمهای کتوژنیک باعث میشوند که سریعا این سوخت (قند) سوزانده شود، بنابراین بدن شما به انسولین کمتری احتیاج دارد و این کاهش سطح انسولین، ممکن است به محافظت از شما در برابر برخی از انواع سرطان یا حتی کندکردن رشد سلولهای سرطانی کمک کند که البته نیاز به مطالعات بیشتری در این زمینه است.

 

آنها همچنین ممکن است باعث کاهش التهاب و بهبود نشانگرهای دیابت شوند. اما فواید رژیم کتوژنیک به اینجا ختم نمیشود، این رژیم به بهبود بیماران دیابتی کمک زیادی خواهد کرد، همچنین در تاریخچه رژیم کتو میخوانیم که این رژیم برای درمان بیماران مبتلا به صرع خصوصا کودکان، کاربرد داشته و نتایج مثبتی نیز گزارش شده است.

 

در اینجا پاسخ برخی از سوالات متداول در مورد رژیم کتوژنیک آورده شده است. امید داشتم آنها مثل سایر بیماران که به رژیم درمانی پاسخ مثبت می دهند، خوب شوند ولی در کمال ناباوری متوجه شدم که حال بیماران تشنجی به مراتب بدتر می شود!

 

خیلی خوشحال شدم چون متوجه شدم که وقتی بیماران تشنجی از رژیم قلیایی استفاده می کنند دیگر تشنج نمی کنند. رژیم کتو می تواند به شما در از دست دادن چربی اضافی (که ارتباط نزدیکی با دیابت نوع 2، پیش دیابت و سندرم متابولیک دارد) کمک کند.

 

سعی کنید حتی برای یک وعده نیز خارج از برنامه رژیم لاغری پیش نروید زیرا یک وعده غذایی در روز حاوی مقدار کربوهیدرات بالایی است.

 

اهمیت فیزیکی فعالیت به عنوان یک عنصر ضروری برای تثبیت وزن بعد از کاهش وزن به رسمیت شناخته شد. نکته حائز اهمیت در این بخش این است که بدن هر فرد با فرد دیگر متفاوت است و مدت زمان ورود به فاز کتوز در هر شخص متفاوت خواهد بود.

 

برای این که بدانیم چه رژیمی مناسب است، باید به مزایا و معایب آن توجه کنیم، این که رژیم کتوژنیک چه مزایایی دارد میتواند مهمترین بخش مقاله ما باشد، این رژیم میتواند به آسانی وزن شما را کاهش دهد.

 

در این مقاله در نظر داریم تا به معرفی این رژیم بپردازیم تا با آگاهی بیشتری به سراغ پیروی از آن بروید. احتمالا شما هم مشتاق هستید بدانید رژیم کتوژنیک از کجا آمده و طبق چه منطقی، یک رژیم پر چربی میتواند رژیم لاغری محسوب شود؟

 

بیشتر بخوانید: برای عضله سازی چه غذایی بخوریم؟ چطور چربی بیشتری بخوریم؟ این فرآیند ممکن است به طور روزانه کالری بیشتری مصرف کند. این رژیم به طور دقیقتر شامل ۷۵ درصد چربی، ۲۰ درصد پروتئین و تنها ۵ درصد کربوهیدرات میشود.

 

آیا رژیم کتوژنیک رژیم سالمی محسوب میشود ؟ رژیم 28 روزه کتو یک رژیم آسان محسوب می شود و شما می توانید با استفاده از این رژیم ارزان به راحتی وزن خود را کاهش دهید.

 

بیش از ۲۰ تحقیق علمی نشان داده است که رژیم کتوژنیک به لاغری، کاهش وزن و بهبود سلامت بدن کمک میکند. کبد کتون ها را از چربی میگیرد و بدن با تغییر منبع سوخت و انرژی خود، چربی بیشتری میسوزاند.

 

رژیم کتوژنیک یک رژیم کم خطر و کم عارضه است که به خصوص برای درمان بسیاری از یماری ها بسیار مفید می باشد. این غذاها همچنین تمایل دارند که بسیار فرآوری شوند.

 

این کار سرعت کاهش وزن شما را بسیار بالاتر میبرد. سطح انسولین بسیار کاهش یافته و میزان چربیسوزی به صورت قابل ملاحظهای افزایش پیدا میکند.

 

۶. تحقیقات نشان داده در کودکانی که به بیماری تشنج مبتلا هستند و بیماری آنها توسط داروها قابل کنترل نیست ؛ رژیم کتوژنیک می تواند موجب کاهش و یا پیشگیری از تشنج در آنها شود.

 

همچنین طی تحقیقاتی که در این زمینه انجام شده است، محققان به این نتیجه رسیده اند که رژیم کتو میتواند در بهبود بیماری هایی مانند دیابت، سرطان، صرع و حتی آلزایمر عملکردی موثر از خود نشان دهد.

 

ما به شما طرز تهیه چند دسر رژیمی مخصوص رژیم کتوژنیک را آموزش خواهیم داد و امیدوار هستیم که با مطالعه در مورد رژیم کتوژنیک و استفاده از این رژیم و دسرهایی که امروز آموزش خواهید دید، بتوانید وزن خودتان را کاهش و بیش از قبل زندگی سالمتر داشته باشید.

 

اگر جزء آن دسته از افرادی هستید که تمایل دارید با استفاده از رژیم کتو وزن خود را کاهش دهید، باید در جریان باشید که در ابتدای این رژیم با علائم و مشکلاتی همراه خواهید بود.

 

به عنوان یک قاعده کلی شما اجازه دارید در طول روز به اندازه کمتر از نصف فنجان یا 50 گرم آجیل مصرف کنید. یا یک بشقاب سالاد و یا مثلا کدو پخته شده.

 

هنگامی که در بیرون از خانه غذا میخورید ، یک غذای مبتنی بر گوشت ، ماهی یا تخم مرغ انتخاب کنید و به جای کربوهیدرات یا نشاسته ، سبزیجات یا سالاد سفارش دهید. شام: گوشت با پنیر پارمزان، بروکلی و سالاد.

 

گوشت های فرآوری نشده و کم کربوهیدرات بهترین گزینه برای انتخاب هستند. اساسا رژیم کتوژنیک برای لاغری افراد چاق و افردی که به دنبال بهبود وضعیت متابولیکی بدن خود هستند؛ گزینه عالی است.

 

یکی از بزرگترین دلایلی که باعث بروز یبوست در افراد می شود، کم آبی بدن است. رژیم لاغری سرخپوشان نیز یکی دیگر از انواع رژیم لاغری است که این یک روش طبیعی برای خوردن است، روشی که تقریباً مصرف قند را کنار می گذارد.

 

به هر روشی که دلتان بخواهد مثل تخم مرغ آب پز، نیمرو، املت و یا تخم مرغ سرخ شده با کره یا روغن می توانید از این ماده غذایی استفاده کنید.

 

در رژیم کتو یا کتوژنیک قدرت سیر کنندگی وجود ندارد. رژیمهای گیاهی احتمالاً به کاهش وزن کمک میکنند زیرا تمایل زیادی به فیبر دارند، که به شما کمک میکند برای مدت طولانی تری سیر بمانید.

 

برخی دیگر با آن حس خوبی دارند، حسی که همیشه به دنبالش بودند. مواد را بعد از جوش زدن از داخل اجاقک خارج کنید و تا زمان خالی کردن آن در داخل ظرف دیگر اجازه دهید که سرد شود.

 

در واقع طی تحقیقاتی که در این زمینه انجام شده محققان به این نتیجه رسیدهاند که این رژیم برای گستره وسیعی از بیماری ها بسیار موثر به شمار میرود.

 

به عنوان مثال تیروئید و افراد مبتلا به این بیماری از نوع کم کار، معمولا اضافه وزن کمتری را نسبت به سایرین تجربه می کنند اما با توجه به روند خاص این بیماری بیشتر افراد، حتی افراد دارای بیماری های خاص نیز کاهش وزن در محدوده و مقدار های متفاوت را تجربه خواهند کرد.

 

شما طی این رژیم به طور مثال 5 روز کتوژنیک هستید و به دنبال آن 2 روز کربوهیدرات زیاد مصرف میکنید. در هر فرد متفاوت است ، اما آنفولانزای کتو به طور معمول برای یک فرد معمولی یک هفته یا کمتر طول می کشد و بیشتر از این مدت ادامه ندارد.

 

چون رژیم کتوژنیک را نیز خوب آموخته بودم به اشخاصی که با صرع یا تشنج مراجعه می کردند، دستور رژیم کتوژنیک می دادم. برای مقابله با این مسئله ، میزان کربوهیدرات مصرفی خود را کم کنید و دوباره به نکات بالا مراجعه کنید.

 

اگر این راهها عملکرد مناسبی از خود نشان نداد، میتوانید به سراغ پودر پوسته پوسته شده یا پروبیوتیک بروید. کنترل خود با یادداشت روزانه زمان و مکان مصرف غذا به همراه افکار و احساسات، به تشخیص موارد احساسی و فیزیکی که منجر به غذا خوردن می­گردد کمک می­کند فعالیت بدنی و یا کالری هزینه شده بر حسب دقیقه به طور معمول ثبت میشود.

 

بعد از ۲ تا ۳ ماه اول میتوانید در موارد خاص کربوهیدرات بخورید؛ فقط بلافاصله بعد از آن باید به رژیم غذایی خود برگردید. پس از فارغ التحصیل شدن و هنگامی که دفتر مشاوره تغذیه تاسیس کردم شروع به ویزیت و مشاوره بیماران مختلف نمودم.

 

افرادی که با وزن اولیه بالا این رژیم را شروع می کنند معمولا کاهش وزن بیشتری نسبت به افراد لاغرتر دارند. این سبک از زندگی می تواند برای افرادی که اضافه وزن ، دیابت و سایر بیماری هایی که در بالا گفته شده را دارند یا به دنبال بهبود سلامتی متابولیک هستند ، فوق العاده می باشد و در طرف مقابل این رژیم برای ورزشکاران هرگز مناسب نمی باشد.

 

میلیونها نفر در جهان مبتلا به بیماری قند خون هستند و این افراد برای مبارزه با افزایش سطح قند خون و همچنین سطح انسولین نیاز به یک رژیم غذایی مناسب هستند.

 

برای آشنایی بیشتر پیشنهاد می کنم مطلب ۶ گروه غذایی مورد نیاز بدن را در سایت لاغرفیت مطالعه کنید تا متوجه منظورم شوید. بستگی به اهداف شما دارد.پزشکان معمولا پیشنهاد میدهند برای زمان مشخصی از این رژیم استفاده کنید.

 

حداقل در ابتدا، مهم است که غذا بخورید تا سیر شوید و از گرفتن کالری های اضافی خودداری کنید ، معمولا یک رژیم کتوژنیک باعث کاهش وزن بدون محدودیت کالری می شود. با نظر پزشک میتوانید بصورت روزانه 3000 تا 4000 میلیگرم سدیم، 1000 میلیگرم پتاسیوم و 300 میلیگرم منیزیم مصرف کنید تا این عارضه را نیز به حداقل برسانید.

 

در پاسخ به این سوال باید بگوییم که رژیم کتو از جمله رژیم هایی است که علاوه بر کاهش وزن، خطر ابتلا به انواع بیماریها را در شما کاهش می دهد.

 

پاسخ من برای اکثر مردم مطابق ذیل خواهد بود. اکثر سلول ها ترجیح میدهند از قند خون که از کربوهیدرات ها ناشی میشود به عنوان منبع اصلی انرژی بدن استفاده کنند. در واقع عامل اصلی بیماری های قلبی کربوهیدرات ها هستند.

 

این رژیم به افراد کمک می کند تا عوامل موثر بر بیماری های قلبی را در خود کاهش دهند. این رژیم شامل دوره هایی است که نیازمند مصرف کربوهیدرات بیشتری است.

 

درشت مغذیها شامل کربوهیدرات، پروتئین و چربی میباشد. بر خلاف سایر رژیم های کم کربوهیدرات، که بر پروتئین تمرکز دارند ، یک برنامه کتو بر روی چربی متمرکز است، که تا 90٪ کالری روزانه را تأمین می کند.

 

افرادی که از این رژیم پیروی کردهاند به خوبی میدانند که در مدتی کوتاه بدون اینکه آسیبی به بدنشان وارد شود میتوانند علاوه بر بهبود سلامتی خود، وزنشان را نیز کاهش دهند. مثل تمام رژیمها و انواع روش های لاغری، این رژیم تنها زمانی میتواند ثمربخش باشد که در اجرای آن ثباتقدم داشته باشید، و برای مدتی طولانی آن را دنبال کنید.

 

هنگامی که به سراغ پیروی از رژیم کتو می روید پس از مدتی به این مسئله پی خواهید برد که قلب شما تندتر و محکم تر از حالت عادی میتپد. در ابتدا ممکن است سطح کلسترول فرد افزایش پیدا کند اما با گذشت زمان شاهد کاهش کلسترول خواهید بود.

 

تغییر رژیم غذایی کتوژنیک ممکن است زیاد به نظر برسد، اما دشوار نیست. رژیم کتوژنیک به دلیل اینکه نوعی رژیم محدود کننده محسوب میشود، ادامه دادن آن در طولانی مدت کمی دشوار است.

 

هر چند در نگاه اول رژیم کتوژنیک رژیم غذایی دشوار است و به دلیل اینکه بیشتر برنامه غذایی این رژیم بر پایه چربی است ممکن است تصور شود که این رژیم نه تنها مناسب نبوده بلکه باعث آسیب رسیدن به بدن شود اما این رژیم مزایای زیادی دارد و میتواند علاوه بر کاهش وزن بالا به بسیاری از مشکلات بدن کمک کند.

 

کسانی که همواره به دنبال رسیدن به اندامی ایده آل هستند، بر این عقیده اند که رژیم کتو شباهت بسیار زیادی به رژیم کم کربوهیدرات و رژیم اتکینز که نوعی از رژیم لاغری سریع هستند، دارد.

 

این رژیم یک رژیم با کربوهیدرات بسیار کم، پروتئین متوسط و چربی بالا میباشد. بیماری پارکینسون:یک مطالعه نشان داد که این رژیم غذایی به بهبود علائم بیماری پارکینسون کمک می کند.

 

رژیم کتوژنیک در واقع ابزاری برای درمان بیماری های عصبی مانند صرع به وجود آمد. از این رژیم غذایی در حال حاضر برای درمان انواع مختلفی از سرطان و کند کردن رشد تومور استفاده می شود.

 

این رژیم غذایی از سال ۱۹۲۰ همچنان مورد استفاده افرادی که اضافه وزن دارند قرار گرفته و نتایج مثبت آن ثبت شده است. محققان می گویند این برنامه غذایی برای افرادی که می خواهند کاهش وزن زیادی داشته باشند موثر است.

 

این را هم بدانید که برنامه غذایی کتوژنیک، کم آب شدن بدن و از دست دادن الکترولیت ها را ساده می کند. طبق نتایج به دست آمده از رژیم کتوژنیک، این رژیم میتواند باعث شود پوست شادابتر و بدون آکنهای داشته باشید.

 

باز هم میخواهید با این رژیم لاغر شوید؟ اگر میخواهید برنامه رژیم لاغری یک ماهه داشته باشید و در این مدت زمان بتوانید تا حد زیادی وزن کم کنید و به اندام ایدهالی برسید، لازم است مطابق با رژیم غذایی پیش بروید.

 

در این راه میتوانید از انواع سبزیجات پیش از وعده اصلی غذایی نیز کمک بگیرید زیرا از فیبر بسیار بالایی برخوردار هستند. سوق دادن بدن به سمت چربی سوزی به جای مصرف کربوهیدرات ها به عنوان منبع اصلی انرژی.

 

هر چقدر کتونها افزایش پیدا کند فواید بیشتری برای سلامتی بدن عاید شما خواهد شد. رژیم کتوژنیک لاغری، یکی از رژیمهای لاغری است که علاوه بر کمک به کاهش وزن، فواید دیگری را نیز همچون درمان اپیلپسی و جلوگیری از ابتلا به بیماریها به همراه دارد.

 

به این دلیل است که رژیم کتو به یکی از محبوب ترین روشها در سراسر جهان برای از دست دادن وزن اضافی و بهبود سلامتی تبدیل شده است.

 

همچنین چربی را به کتون در کبد تبدیل می کند که می تواند انرژی مغز را تأمین کند. این حالت توانایی بدن برای چربی سوزی و همچنین تامین انرژی را به طور چشمگیری افزایش می دهد، که چربی را در کبد به کتون تبدیل کرده و در نهایت قند خون و همچنین سطح انسولین را کاهش می دهد.

 

این رژیم شرایطی را برای شما فراهم می آورد تا به طور معمول 75% چربی، 20% پروتئین و 5% کربوهیدرات دریافت نمائید. با توجه به تعریف اولیه این رژیم میتوان برداشت کرد که رژیم کتوژنیک رژیم خالی از قند و میوه هاست که در آن تنها باید از برخی از ایجاد خواص و پروتئین ها و چربی استفاده کرد.

 

اگر این وضعیت ادامه پیدا کرد، از خوراکیهای حاوی فیبر بالا یشتر استفاده کنید. رژیمهای غذایی پالئو، ساحل جنوبی و اتکینز همگی در این گروه قرار میگیرند.

 

اگر در گروه دوم بودید پیشنهاد من این است که به فکر لاغری نباشید و خودتان را اذیت نکنید. آیا آن را پیشنهاد میکنید؟ شما می توانید نسخه ی ارزان تر رژیم کتو را تحت عنوان رژیم کتوژنیک 7 روزه از رژیم سرا تهیه کنید.

 

در حقیقت ، بیش از 20 مطالعه نشان می دهد که این نوع رژیم غذایی می تواند به شما در کاهش وزن و بهبود سلامتی کمک کند. این رژیم موجب کاهش شدید مصرف کربوهیدرات شده و بدن را مجبور می کند که چربی ها را جایگزینی مناسب برای آنها قلمداد کند که در نتیجه این فرآیند حالت متابولیکی به نام کتوز در بدن ایجاد خواهد شد.

 

البته در رژیم با کربوهیدرات کم، اثرات دیگری نظیر ایجاد سنگ کلیه یا افزایش سطح اسید بدن شود (اسیدوز). اما تا به امروز هیچ تحقیقی درباره اثرات طولانی مدت رژیم کتوژنیک بر روی دیابت و کلسترول انجام نشده است.

 

این اثرات تا چه مدت ادامه دارند؟ چه کسانی نباید نمونه رژیم کتو را امتحان کنند؟ حفظ یک برنامه خواب مناسب در کنار یک نمونه رژیم کتوژنیک ، به بهبود کیفیت خوابتون کمک میکنه.

 

این رژیم باعث می شود که با حفظ توده عضلانی چربی زیادی از دست دهید و بسیاری از بیماریهای شما بهبود یابد. یا اگر لاغر شده اید چرا نتوانسته اید وزن کم شده را حفظ نمایید؟

 

رژیم های کتوی دوره ای یا هدفمند، روش های پیشرفته تری هستند و در درجه اول توسط بدنسازان یا ورزشکاران استفاده می شوند. بطور کلی تنها رژیم کتوژنیک استاندارد و رژیم با پروتئین بالا بطور گسترده تری مورد مطالعه قرار گرفته اند و بیشتر توصیه میشوند ،درحالی که رژیم های دوره ای یا هدفمند روش های پیشرفته تری هستند که در درجه اول توسط ورزشکاران و بدنسازان استفاده میشوند.

 

رژیم های کتوژنیک می توانند باعث کاهش گسترده قند خون و سطح انسولین شوند. با وجود تنوع در برنامه های غذایی کتو، فقط رژیم های کتو استاندارد و پروتئین بالا، به طور گسترده مورد مطالعه قرار گرفته اند.

 

افزایش انرژی. پس از چند روز احساس خستگی، بسیاری از افراد به طور چشمگیری نوعی افزایش میزان انرژی را تجربه میکنند. در نتیجه این پژوهش مشخص شد که این جمعیت میکروبی تغییر یافته بطور خاص باعث کاهش تعداد سلولهای ایمنی Th17 می شود؛ نوعی از سلولهای T که علاوه بر مبارزه با بیماریهای عفونی، باعث ایجاد التهاب در اثر بیماریهای خودایمنی میشود.

 

رژیم کتو یا کتوژنیک روندی بسیار خوب برای کاهش وزن را دارد که در مدت زمانی مشخص علاوه بر اینکه سبب کاهش وزن میشود، سبب از بین رفتن فشار خون بالا و علاوه بر آن موجب کنترل قند خون نیز خواهد شد.

 

همانطور که گفته شد رژیم کتو فواید بسیار زیادی را برای افراد به دنبال دارد. فواید و عوارض رژیم کتوژنیک برای بدن را بشناسید! این تغییرات با عادت کردن بدن به روند رژیم کتو اتفاق می افتد.

سایت مرجع رژیم کتوژنیک جهت لاغری سریع و بیرون آمدن از استپ وزن رژیم آنلاین آردایت برچسب ها: ,

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort Fethiye Escort Marmaris Escort android rat istanbul duşakabin fud crypter hack forum