سازمان بهداشت جهانی داروی ضد ویروسی Remdezivir را به عنوان درمانی برای Covid-19 رد می کند


روز پنجشنبه ، سازمان بهداشت جهانی توصیه کرد که از داروی ضد ویروسی رمدزویر استفاده نشود ، دارویی که علاقه زیادی را به عنوان درمان Covid-19 برانگیخته است.

سازمان بهداشت جهانی گفت: “گروه متخصص” نتیجه گرفتند كه رمدزیویر تأثیر مهمی بر مرگ و میر یا سایر نتایج مهم برای بیماران مانند نیاز به تهویه مكانیكی یا زمان بهبود بالینی ندارد. این هیئت بررسی خود را در مجله BMJ منتشر کرد. این گزارش استفاده از دارو به عنوان درمان کووید را رد نمی کند ، اما هیچ مدرکی مبنی بر توصیه استفاده از آن وجود ندارد.

Gilead Sciences ، تولید کننده رمدزیویر که نام تجاری آن Veklury است ، در بیانیه ای گفت که داروی آن “به عنوان استاندارد مراقبت برای درمان بیماران بستری در بیمارستان Covid-19 در جهت سازمان های ملی بسیار معتبر ، از جمله موسسات ملی بهداشت ایالات متحده شناخته شده است. و انجمن بیماریهای عفونی آمریکا ، ژاپن ، بریتانیا و آلمان. “وی اضافه می کند که” چندین آزمایش تصادفی کنترل شده در مجلات معتبر منتشر شده وجود دارد که مزایای بالینی وکلوری را نشان می دهد.

خصوصاً در هفته های اخیر ، پس از تأیید سازمان غذا و دارو ، که به عنوان اولین درمان Covid-19 در اواخر ماه اکتبر مورد تأیید قرار گرفت ، ماهها مورد بحث و شک و تردید درباره مفید بودن احتمالی رمدزیویر بوده است. یک مطالعه بزرگ با حمایت مالی انستیتوی ملی بهداشت نشان داد که این دارو زمان بهبودی را در بیماران بستری در بیمارستان از 15 به 11 روز کاهش می دهد. دو مطالعه دیگر که آژانس معتقد است توسط Gilead حمایت مالی می شود ، شامل کنترل های دارونما نیست که برای ارزیابی اثربخشی بسیار مهم تلقی می شوند.

حتما بخوانید:  چوب بیلیارد حرفه ای خود را به واقعیت تبدیل کنید

پرزیدنت ترامپ ماه گذشته هنگامی که در بیمارستان کوید در بیمارستان بستری بود ، همراه با سایر درمانها ، رمدزویر را دریافت کرد.

حداقل از ماه مارس ، هنگامی که شیوع همه گیر از چین به اروپا به ایالات متحده آغاز شد ، شرکت های دارویی و محققان در حال کار بر روی این حرکت بوده و پزشکان با هر درمانی که امیدوار کننده به نظر می رسد ، از جمله استروئیدها ، آزمایش می کنند. در ماه سپتامبر ، گروه تخصصی WHO استفاده شدید از استروئیدها را برای بیماران بسیار سخت توصیه کرد.

برای تجزیه و تحلیل جدید ، این گروه شواهد چهار مطالعه را بررسی كرد ، از جمله یكی توسط NIH و دیگری توسط WHO حمایت مالی شد و اخیراً در سرور prepress منتشر شد ، كه شامل حدود 5،000 بیمار بود ، بزرگترین بزرگترین تاكنون. مقاله در یک مجله علمی بررسی یا منتشر نشده است.

دکتر برام روورگ ، استادیار پزشکی در دانشگاه مک مستر در همیلتون ، انتاریو ، و رئیس هیئت مدیره WHO ، گفت: “نتایج این مطالعه” برخی از مزایای دیده شده در اوایل مطالعه NIH را زیر سوال برد.

دکتر روچوئرگ گفت که هیئت “به صراحت در سند گفته است که تلاش برای رمدزیویر باید ادامه یابد و ممکن است جمعیت خاصی وجود داشته باشد که می تواند از آن بهره مند شود.” وی خاطرنشان کرد: اما این دارو گران است و به صورت داخل وریدی تجویز می شود. دکتر روورگ گفت ، استفاده از آن می تواند منابعی را که می توانند با بهره وری بهتر استفاده شوند ، منحرف کند.

حتما بخوانید:  آشنایی با کربنات پتاسیم و کاربردهای آن

Remdezivir از بهار در ایالات متحده مجاز به استفاده اضطراری است و در اکتبر Gilead اعلام کرد که امسال 873 میلیون دلار درآمد کسب کرده است.

استفاده گسترده از دارو برای علائم کووید ، مدت ها قبل از تأیید FDA ، برخی از متخصصان را گیج کرد.

دکتر پیتر باخ ، رئیس مرکز سیاست های بهداشت و نتایج در مرکز سرطان Memorial Sloan Kettering ، در یک ایمیل نوشت: “این یک راه حل کاملا مناسب برای WHO است.” وی افزود: “Remdezivir هزاران دلار هزینه دارد ، بزرگترین مطالعه تصادفی بررسی استفاده از آن در Covid نشان می دهد كه فایده ای ندارد و یك مطالعه مثبت به قبل از استفاده از دگزامتازون برای بیماری جدی برمی گردد.” به یک استروئید که در حال حاضر به طور معمول در بیمارستان استفاده می شود.

دگزامتازون درمانی است که نشان داده شده است در مراحل خاصی از بیماری به بیماران مبتلا به Covid-19 کمک می کند.

گزارش گروه متخصص WHO ، “جهت زندگی” نامیده می شود ، ابتکاری برای به روزرسانی مداوم پزشکان و بیماران است که شواهد جدیدی نشان می دهد که عملکرد پزشکی فعلی را تغییر می دهد.

دکتر روهورگ گفت: “کمی شرم آور است که ما هنوز چیزهای زیادی برای کار پیدا نکردیم.” “اما من امیدوارم که تحقیقات فعلی بتواند داروهای دیگری را که باعث بهبود بقا و علائم می شوند ، شناسایی کند.”

[Like the Science Times page on Facebook. | Sign up for the Science Times newsletter.]


منبع: aseman-kharash.ir

دیدگاهتان را بنویسید