سوابق بازار سهام امیدهای Biden Win و Vaccine


سهام وال استریت در روز جمعه به بالاترین سطح خود رسید و سرمایه گذاران فرصتی برای حضور در انتخابات ریاست جمهوری دیدند ، اگرچه گسترش مداوم ویروس کرونا ویرانگر چشم انداز اقتصاد است.

به نظر می رسد مجموعه ای از رویدادها این اطمینان را به سرمایه گذاران داده است که جوزف آر. بایدن جونیور پس از یک هفته و نیم آشفتگی و عدم اطمینان از تلاش های انتخاباتی ترامپ برای برگرداندن رای ، بدون هیچ حادثه ای در ژانویه به کاخ سفید خواهد رفت.

روز جمعه جورجیا به نفع معاون رئیس جمهور سابق فراخوانده شد و شب گذشته آریزونا به ستون وی اضافه شد. آقای بایدن پیش از این دو فراخوان در انتخابات پیروز شده بود ، اما آنها رای انتخاباتی وی را به 306 رأی رساندند و یک پیروزی چشمگیر به او دادند.

مبارزات انتخاباتی رئیس جمهور ترامپ همچنین یک دادخواست در میشیگان را از دست داد ، یکی را به آریزونا پس کشید و برخی از وکلای وی را از پرونده ای در پنسیلوانیا عقب نشینی کرد. در مجموع ، این حرکات به سرمایه گذاران وضوح بیشتری در مورد آنچه در سال 2021 انتظار دارند ، داده و به سهام انگیزه لازم برای جابجایی در قلمرو ثبت شده را می دهد.

استیو سوسنیک ، استراتژیست ارشد در Interactive Brokers در گرینویچ ، کوهن ، گفت: “ما در واقع ممکن است از کاخ سفید تسلیم شویم و بتوانیم بگوییم که سرانجام انتخابات پشت سر ما است.”

S&P 500 در روز جمعه 1.4 درصد افزایش یافت و رکورد 2 سپتامبر خود را شکست و به 3580.84 رسید. وال استریت روزها است که با این اوضاع بازی می کند ، ابتدا به این دلیل که این نظر که انتخابات ریاست جمهوری منجر به نتیجه ای شد که می تواند منجر به رشد در سال آینده شود ، و بعداً پس از انتشار Pfizer نتایج آزمون شگفت آور برای نامزد خود برای واکسن این رالی در این ماه 9.6٪ S&P 500 را افزایش داد.

حتما بخوانید:  آخرین خبرهای خبرنامه DealBook را دنبال کنید.

و علی رغم سطح آلودگی که از مرحله وحشتناک شیوع بیماری عبور کرده است – احتمال ایجاد محاصره جدید برای جلوگیری از افزایش ، به نظر می رسد سرمایه گذاران برای بهبود کوتاه مدت چشم انداز اقتصادی شرط بندی می کنند.

بانک ها ، شرکت های صنعتی و سهام کوچک – که همگی به انتظارات رشد کوتاه مدت حساس هستند – از بهترین عملکردهای روز جمعه بودند. سهام شرکتهایی که به فشارسنج احساسات همه گیر تبدیل شده اند نیز بیانگر خوش بینی است: سیمون املاک گروه ، یک اپراتور بازار ، 8٪ و MGM Resorts بیش از 9٪ رشد کردند.

شرکت هایی که از نوازش مصرف کنندگان در خانه در میان بیماری همه گیر استفاده می کردند ، مانند Peloton Interactive و Zoom Video Communications ، پایین تر بودند.

سود روز جمعه علی رغم افزایش موارد ویروس کرونا در ایالات متحده و احتمال تلاش های جدید برای جلوگیری از گسترش ، که همچنین می تواند به اقتصاد آسیب برساند ، حاصل شد.

علاوه بر تهدید این ویروس برای اقتصاد ، برخی از تحلیلگران هشدار داده اند که سرمایه گذاران هنوز برای اطمینان از برخی از عدم اطمینان سیاسی برخوردار هستند ، به این دلیل که موازنه قدرت در سنای آمریکا در دو مرحله دور دوم در گرجستان در ژانویه حل و فصل می شود.

دموکرات ها هنوز هم می توانند کنترل اتاق را در دست بگیرند ، و به طور بالقوه دری را برای افزایش مالیات برای شرکت ها و افراد ثروتمند باز می کنند ، که بسیاری از بازارها آن را به عنوان چرخ اصلی سهام می دانند. در همین حال ، به نظر می رسد پیشرفت کمی در دور بعدی کمک اقتصادی فدرال حاصل شده باشد ، که اکثر اقتصاددانان می گویند اجباری است تا اقتصاد دوباره کند نشود.

حتما بخوانید:  باربری بلوار تعاون - اتوبار بلوار تعاون - 20% تخفیف - 44440426

داگ ریولی ، رئیس کارگزاری موسسه آبل نوسر در نیویورک ، گفت: “در حال حاضر ، خطر ادامه وحدت این بازار بسیار زیاد است و من انتظار دارم در آینده نزدیک شاهد عقب نشینی باشیم.”

با این حال ، به نظر می رسد حوادث اخیر اشتهای سهامداران را افزایش داده است.

در هفته بعد از انتخابات – که در آن آقای بایدن روز شنبه به عنوان رئیس جمهور انتخاب شد و Pfizer و BioNTech اعلام کردند که نامزد واکسن آنها 90 درصد در آزمایشات بالینی روز دوشنبه موثر است – پول به بازارهای سهام ریخته شد.

تحلیلگران بانک آمریکایی مریل لینچ روز جمعه متذکر شدند که هفته منتهی به چهارشنبه با 32.5 میلیارد دلار تبادل ارزش سهام در ایالات متحده ، دومین جریان هفتگی بزرگ در همه زمان ها است.


منبع: aseman-kharash.ir

دیدگاهتان را بنویسید