صعود مداوم Lael Brainard می تواند در پست وزیر دارایی به اوج خود برسد


هر یک از این انتخابات تغییر قابل ملاحظه ای در وزارت دارایی ایجاد می کند که در طول تاریخ 231 ساله خود توسط یک مرد سفید پوست اداره می شده است.

چندین فرد نزدیک به تیم انتقالی بایدن گفتند که هنوز تصمیمی اتخاذ نشده است. اما موقعیت خانم برینارد در بار واشنگتن و آداب و معاشرت میانه روزی وی می تواند به وی کمک کند تا در صورت حفظ کنترل سنا توسط جمهوری خواهان ، تأیید شود.

خانم برینارد 58 ساله از کودکی غرق در روابط بین الملل بوده است. او که یک دختر افسر خدمات خارجی در طول جنگ سرد بود ، قبل از اتحاد مجدد در لهستان و آلمان کمونیست بزرگ شد. وی پایان نامه خود را در مورد مدینه فاضله ، دیستوپی و برنامه ریزی اجتماعی – که بخشی از آن از دوران کودکی وی انگیزه داشت – نوشت و سپس دکترای اقتصاد را از دانشگاه هاروارد دنبال کرد.

حمله زودهنگام به سیاست دولت در دهه 1990 اتفاق افتاد ، زمانی که وی در دولت کلینتون برای شورای اقتصاد ملی کار می کرد. وی سپس به عنوان معاون وزیر خزانه داری در امور روابط بین الملل در زمان رئیس جمهور باراک اوباما خدمت کرد. در خزانه داری ، خانم Brainard به عنوان یک مذاکره کننده کمال گرا و محتاط شهرت ایجاد کرده است زیرا او تلاش می کند چین را تحت فشار قرار دهد تا به نیروهای بازار اجازه دهد ارز خود را مدیریت کنند و اروپا را متقاعد کند که نجات اقتصادی بلندپروازانه تری را در اعماق جهان ایجاد کند. بحران بدهی

حتما بخوانید:  اوپک و روسیه برای افزایش تولید نفت به توافق رسیده اند

پیج گبهارد کوگنتی ، شهردار اسکرانتون ، پنسیلوانیا و دستیار سابق خانم برینارد در خزانه داری گفت: “دامنه دانش وی واقعاً بسیار گسترده است.” “وقتی او می نشیند ، انگار ایالات متحده آنجا است تا سخت مذاکره کند ، بلکه همچنین برای گوش دادن به آن صحبت کند.”

اوستان گلسبي ، كه مشاور اقتصادي آقاي اوباما در آن زمان بود ، گفت كه خانم برينارد همواره “آماده ترين فرد در اتاق” در طول سالهاي خزانه داري بوده است.

همکاران به یاد می آورند که وی در جلسات گفتگوی استراتژیک و اقتصادی چین در یک میز جلسات در وزارت دارایی نشسته بود ، و احاطه او به کتابهای ضخیم آموزشی بود ، که ظاهراً وی به طور کامل آنها را خوانده است. چند نفر گفتند ، وقتی او برای اتخاذ چنین صحبت هایی وارد اتاق می شود ، جو تغییر خواهد کرد. هیچ کس شک نکرد که منظور او از تجارت بوده است.


منبع: aseman-kharash.ir

دیدگاهتان را بنویسید