مدرن آزمایش واکسن ویروس کرونا را در کودکان آغاز می کند


سازنده دارو Moderna روز چهارشنبه گفت که به زودی آزمایش واکسن ویروس کرونا را در کودکان 12 تا 17 ساله آغاز می کند. این مطالعه که روز چهارشنبه در وب سایت Clinicaltrials.gov ذکر شده است ، باید شامل 3000 کودک باشد که نیمی از آنها دو عکس واکسن را با فاصله چهار هفته دریافت می کنند و نیمی از آنها عکس دارونما از آب نمک دریافت می کنند.

اما این نشریه گفت که این مطالعه “هنوز استخدام نشده است” و سخنگوی مدرن ، کالین هاسسی ، اظهار داشت که نامشخص است که سایت های آزمایش در لیست قرار می گیرند یا داوطلبان پذیرفته می شوند. پیوند این وب سایت به مراکز آزمون هنوز قطع است و خانم Hussey گفت که او از فعال شدن آن اطمینان ندارد.

Moderna روز دوشنبه اعلام کرد که اطلاعات حاصل از مطالعه روی 30،000 بزرگسال نشان داد که واکسن آن 94.1٪ م effectiveثر است و برای شروع واکسیناسیون بزرگسالان به سازمان غذا و دارو مراجعه کرده است. در صورت تأیید ، برخی از گروه های بزرگسال پرخطر ، از جمله افراد در خانه های سالمندان ، می توانند در اواخر دسامبر عکس دریافت کنند.

اما هیچ واکسنی به طور گسترده به کودکان داده نمی شود تا زمانی که در آنها آزمایش شود. واکسن برای بزرگسالان و کودکان معمولاً ابتدا در بزرگسالان آزمایش می شود تا از ایمنی آنها برای مطالعات کودکان اطمینان حاصل شود.

واکسن Moderna هنوز در کودکان یا زنان باردار بررسی نشده است. در کارآزمایی بالینی نوجوانان ، دختران بزرگسال قبل از هر تزریق آزمایش می شوند تا مطمئن شوند که باردار نیستند.

دکتر ویلیام شافنر ، متخصص بیماریهای عفونی در دانشگاه وندربیلت و مشاور واکسن گفت: “همه انتظار دارند که وقتی این آزمایش را ابتدا در بزرگسالان ، سپس در کودکان بزرگتر و سپس در کودکان واقعی انجام دهیم ، واکسن Covid م workثر است.” به مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها مراجعه کنید.

دکتر شفنر گفت: اما کودکان سیستم ایمنی فعال تری نسبت به بزرگسالان دارند و ممکن است واکنش های شدیدتری از جمله تب بیشتر ، درد عضلات و مفاصل و خستگی داشته باشند.

وی گفت: “ممکن است در یک یا دو روز متفاوت از بزرگسالان باشند.” “آیا واقعاً می خواهید بدانید ، اگر این مورد به نوجوانان داده شود ، والدین چه انتظاری می توانند داشته باشند؟ شما واقعاً می خواهید بتوانید به طور واضح به آنها بگویید که 24 یا 48 ساعت پس از دریافت واکسن چه احساسی دارید. و بدیهی است که واقعاً می خواهیم بتوانیم به والدین بگوییم که م it’sثر است. “

دکتر شفنر گفت: اگر کودکی عوارض جانبی شدیدی داشته باشد و والدین آمادگی لازم برای آن را نداشته باشند ، ممکن است تمایلی برای بازگشت به گلوله دوم نداشته باشند.

حتما بخوانید:  به آنهایی که نیاز دارند برای شروع مواد شیمیایی با این حال از شروع آغاز میترسند.

دکتر Paul A. Ofit ، یک متخصص واکسن در بیمارستان کودکان فیلادلفیا ، گفت که واکسن ها “در بیشتر موارد” در کودکان و بزرگسالان به همان اندازه کار می کنند. وی گفت ، گاهی اوقات ، مانند واکسن هپاتیت B ، دوزهای مختلفی لازم است. Moderna در کودکان با همان دوزی که در بزرگسالان آزمایش کرده است ، بررسی خواهد شد.

Pfizer آزمایش واکسن ویروس کرونا را در کودکان 12 ساله در ماه اکتبر آغاز کرد. یک آزمایش بالینی بزرگ نشان داد که این واکسن در بزرگسالان 95٪ م wasثر است و این شرکت به دنبال تأیید اضطراری از FDA است. انگلیس روز چهارشنبه واکسن Pfizer را برای بزرگسالان تصویب کرد ، اولین کشوری که این کار را انجام داد.

AstraZeneca واکسن خود را در کودکان نیز آزمایش کرده است ، اما در ایالات متحده آزمایش نشده است.

با پیشرفت تحقیقات واکسن در شبکه های اجتماعی ، شایعات به ویژه در میان افرادی که به طور کلی مخالف واکسن هستند ، در حال گسترش است که رئیس جمهور منتخب جوزف آر بایدن جونیور قصد دارد واکسیناسیون را برای همه ، از جمله کودکان انجام دهد. تیم وی این ادعاها را رد کرد و آقای بایدن گفت که او به بهترین روش برای پایان دادن به همه گیری به توصیه دانشمندان اعتماد خواهد کرد.


منبع: aseman-kharash.ir

دیدگاهتان را بنویسید