موارد ویروس در حال افزایش است ، اما میزان هزینه های کارگران خرده فروشی افزایش نمی یابد


با افزایش موارد ویروس کرونا در سراسر کشور ، خرده فروشان در حال آماده شدن برای هجوم دیگری از خریداران هستند که نگران مسدود شدن جدید و کمبود بیماری های همه گیر هستند.

اما بسیاری از خرده فروشان ، که در اولین موج همه گیری ، قهرمان اعلام شده اند ، حتی با افزایش خطرات سلامتی ، این بار از پاداش و تبلیغات یکسانی برخوردار نیستند. حتی اگر برخی از شرکت ها دستمزدهای جدیدی را در روزهای اخیر اعلام کرده اند ، اما برخی از ناظران صنعت می گویند بسیاری از خرده فروشان به اندازه کافی از سود حاصل از بیماری همه گیر با کارگران خود شریک نیستند ، اما در عوض از طریق خرید از سهامداران بهره می برند. از سهام

آمازون ، که گفت سود سه ماهه خود در ماه گذشته نزدیک به 200 درصد افزایش یافته است ، در اوایل سال جاری با افزایش 2 دلار در هر ساعت دستمزد پایان یافت و سپس در ماه ژوئن یک پاداش همه گیر ارائه داد ، اما سخنگوی گفت که هیچ هزینه جدیدی برای خطر برنامه ریزی شده پرداخت نشده است.

Walmart ، که از رشد فصلی فروش سه ماهه جدید در روز سه شنبه خبر داد ، مجموعه ای از پاداش های نقدی ویژه را پرداخت کرد ، اما این شرکت به عنوان راهی برای پاداش دادن به کارگران در طول بیماری همه گیر ، دستمزدها را به طور گسترده افزایش نداد.

زنجیره غذایی Kroger تا اواسط ماه ژوئن افزایش و پاداش های همه گیر را ارائه می دهد ، اما پایان آنها به پایان می رسد. مسئولان در سراسر کشور با اعتراض در مقابل فروشگاه ها خواستار بازپرداخت کروگر شدند ، به ویژه با توجه به رونق کسب و کار – فروش در حال افزایش است و اخیراً گفته اند که نتایج تجاری آن در سال 2021 “بالاتر از آنچه پیش از همه گیری Covid-19 انتظار داشتیم خواهد بود.” . این هفته ، این شرکت به کارگران گفت که به عنوان “تشکر از تعطیلات” تخفیف در مراکز سوخت و 100 دلار اعتبار در فروشگاه دریافت می کند.

روز چهارشنبه ، Lowe’s در گزارش درآمد سه ماهه خود گفت که قبلا بیش از 800 میلیون دلار غرامت مربوط به همه گیری یک کارمند پرداخت کرده است. در همان زمان ، این شرکت گفت که انتظار دارد پس از صرف حدود 1 میلیارد دلار خرید و سود سهام در سه ماهه سوم ، حدود 3 میلیارد دلار سهام خود را در سه ماهه چهارم خریداری کند.

مولی كیندر ، یكی از همكاران موسسه بروكینگز كه در حال تهیه گزارشی است كه رتبه بندی كدام خرده فروشان بزرگ را بیشتر از همه بخشیده است کارگران آنها در طی همه گیری. “شرکت ها برای آن پول دارند.”

مسئله پرداخت ریسک به کارگران خرده فروشی واقعیت خشن اقتصاد همه گیر را نشان می دهد – مورد تغییر عرضه و تقاضا. در مارس و آوریل ، هنگامی که خرده فروشان مملو از مشتری و کارگرانی بودند که بیمار یا چپ نامیده می شدند ، شرکت ها مجبور شدند کارمندان را به ماندن در محل کار تشویق کنند.

اما وقتی مزایای اضافی بیکاری ، مجموعاً 600 دلار در هفته ، در اواخر ژوئیه منقضی شد ، تعداد بیشتری از آمریکایی ها به مشاغل احتیاج داشتند و این باعث می شود خرده فروشان بتوانند کارگران را جذب و نگهداری کنند.

با از بین رفتن گزارش های رسانه ای از کارگران مبتلا به ویروس و تمرکز توجه به اعتراضات نسبت به خشونت پلیس و انتخابات ، توجه عمومی نیز کاهش یافته است. خانم كیندر گفت: “عناوین ادامه یافت.”

اما خطرات کارگران خرده فروشی اینگونه نیست. از آنجایی که تعداد عفونتهای جدید به روزانه می رسد ، کارگران خرده فروشی مجبورند ساعتها در داخل با معامله با مشتریانی که ممکن است از استفاده از ماسک خودداری کنند یا از آنها به طور نامناسب استفاده نکنند صرف کنند. بیشتر این بار بر دوش زنان ، سیاه پوستان و کارگران اسپانیایی تبار است که بخش قابل توجهی از کارگران خرده فروشی را تشکیل می دهند.

حتما بخوانید:  تحقیقات رگولاتور اروپایی گوگل در مورد انحصار در بازار اپلیکیشن

اتحادیه بین المللی کارگران غذا و تجارت ، که تقریباً یک میلیون کارگر مواد غذایی را نمایندگی می کند ، گفت که 108 کارگر مواد غذایی آن از Covid-19 فوت کرده اند و بیش از 16300 نفر به ویروس آلوده یا در معرض ویروس قرار گرفته اند.

برخی از رهبران دولت سعی کرده اند مداخله کرده و خسارت کارگران خرده فروشی را برای ریسکی که متحمل می شوند جبران کنند. اما تلاش ها برای در نظر گرفتن حقوق کارگران پرخطر در دورهای مختلف صورتحساب های تشویقی فدرال ، از جمله پیشنهاد سناتور میت رامنی ، جمهوری خواه از یوتا ، بی نتیجه مانده است.

آقای رامنی با نام Patriot Pay ، به کارگران اصلی پاداش حداکثر 12 دلار در ساعت از ماه مه تا ژوئیه داد. این هدف برای جبران تفاوت بین کارگران در محل کار و آنچه به عنوان مزایای بیکاری اضافی دریافت می کنند ، بود. پیشنهاد آقای رامنی هرگز به تصویب نرسید و کنگره به دلیل دور جدید مشوق ها در بن بست باقی ماند.

ممکن است مشکلات دیگری نیز وجود داشته باشد که از ادامه خرده فروشان برای افزایش دستمزد در یک بیماری همه گیر جلوگیری می کند. حتی افزایش های موقتی نیز که ظاهراً به شرایط خارق العاده سال 2020 محدود می شوند ، می توانند به طور مداوم انتظارات برای دستمزد بالاتر را تعیین کنند. برخی از تحلیلگران می گویند خرده فروشان جایزه را به جای تبلیغات انتخاب می کنند زیرا می توان آنها را به طور تصادفی توزیع کرد و حقوق بالاتر را عادی نمی کنند.

اما چندین خرده فروش بزرگ دستمزد خود را افزایش داده اند. Best Buy که از ابتدای ماه مارس دستمزد ساعتی ارائه می دهد ، نرخ شروع کار خود را برای کارمندان آمریکایی به 2 دلار در ساعت در 2 آگوست ، روز بعد از پایان پرداخت افزایش داد.

هوم دپوت روز سه شنبه گفت از پرداخت پاداش هفتگی موقت به کارمندان در مغازه ها و انبارها به یک افزایش مداوم دستمزد برای کارگران ساعتی در خط مقدم تبدیل خواهد شد. مشخص نیست که این تبلیغات برای هر کارگر چقدر بخشنده خواهد بود. این شرکت که متذکر شده است که متوسط ​​حقوق و دستمزد در سراسر کشور متفاوت است ، گفت که 1 میلیارد دلار برای افزایش آن به صورت سالانه سرمایه گذاری می کند.

به نظر می رسد شتاب موجود در پرداخت بالاتر در خرده فروشی در طی همه گیری افزایش یافته است. اتحادیه های کارگران خرده فروشی می گویند که با پشتوانه آنچه که به رسمیت شناختن جدید خرید کارگران با دستمزد پایین می بینند ، در سال آینده وارد مذاکرات مختلف قراردادی می شوند که جسور هستند که خواستار افزایش قابل توجه حقوق شوند. حقوق

در فلوریدا ، جایی که پرزیدنت ترامپ در این ماه پیروز شد ، بیش از 60 درصد رای دهندگان از اقدامی حمایت کردند که حداقل دستمزد ایالت را از 8.56 دلار تا سال 2026 به 15 دلار در ساعت برساند. و نظرسنجی های زیادی که در طول نمایش همه گیر انجام شد حمایت روزافزون در میان دموکرات ها و جمهوری خواهان برای افزایش حداقل دستمزد.

کاهش دستمزد مرتبط با بیماری همه گیر نسبتاً ناچیز است ، اما افزایش چند ساعت در ساعت دستمزد می تواند به افزایش قابل توجهی از حقوق کارگر برای خانه تبدیل شود. کروگر از اواخر مارس تا اواسط ماه مه 2 دلار در هر ساعت افزایش حقوق داد و بر اساس وضعیت پاره وقت یا تمام وقت خود به کارمندان 150 یا 300 دلار پاداش داد. در ماه مه ، او یک جایزه جداگانه 200 یا 400 دلار ارائه داد.

Ogie’s Bargain Outlet ، حدود 370 فروشگاه تخفیف دار که شاهد رونق فروش و سود بوده اند ، در فراخوانی اخیر برای کسب سود گفت که “حق بیمه” 1.50 دلار در ساعت خود را برای کارکنان خط مقدم در پایان دوم متوقف کرده است سه ماهه و شما آن را با نوعی “پاداش اختیاری” ماهانه جایگزین خواهید کرد.

حتما بخوانید: 

نحوه لایک گرفتن در اینستاگرام

در صورت عدم اقدام فدرال ، برخی از ایالت ها بودجه ای را که به عنوان بخشی از بسته تشویقی عظیم معروف به قانون مراقبت دریافت کرده اند ، به کارگران خط مقدم اعطا کرده اند.

در ورمونت ، از خرده فروشان دعوت می شود که برای کمک های مالی دولتی که می تواند به نفع کارگرانشان باشد که در طی همه گیری پشت سر گذاشته اند ، اقدام کنند. طبق ایالت ، شرکت هایی مانند CVS و Shaw’s ، یک زنجیره غذایی منطقه ای ، برای کمک های مالی ثبت نام کرده اند. کارفرمایان پول را به کارگران منتقل می کنند ، فقط به عنوان کانال عمل می کنند.

اما برخی از خرده فروشان – با احتیاط نسبت به پذیرش کمک به جای مشاغل آشفته – مانع دسترسی کارگران خود به سرگردانی قانونگذاران ایالتی شده اند.

تیم اش ، رئیس مجلس سنا در ورمونت ، که پیشنهاد اعطای کمک مالی را اعلام کرد ، گفت که به این معنی است که بسیاری از کارگران محلی بدون بررسی قابل توجهی باقی می مانند – در مجموع تا 2000 دلار.

آقای آش گفت: “تصور كنید كه مدیر شما به شما گفته است كه شركت مداركی را كه می تواند 2000 دلار برای شما بیاورد پر نمی كند.”

دلار ژنرال ، که در سه ماهه دوم سال گذشته یک میلیارد دلار سود عملیاتی گزارش کرد ، خرده فروشی بود که پیشنهاد دولت برای جبران خسارت کارکنان خود را برای کار در همه گیر رد کرد. آقای اش گفت که کارمند مسئول برنامه به او گفته است که دلار ژنرال کاملاً بی علاقه به نظر می رسد. “

سخنگوی شرکت در ابتدا گفت دلار عمومی برای اعطای کمک هزینه درخواست نمی کند زیرا “ما معتقدیم این بودجه محدود باید از جامعه تجارت کوچک حمایت کند” اما سپس روز چهارشنبه گفت که شرکت می خواهد درخواست کند.

دلار ژنرال روز سه شنبه گفت 73 میلیون دلار برای پاداش کارمندان هزینه کرده و قصد دارد 100 میلیون دلار اضافی نیز در این سال هزینه کند ، دو برابر بیشتر از برنامه قبلی.

تاد واسوس ، مدیرعامل شرکت Dollar General در گفت: بیانیه.

برای مقایسه ، دلار ژنرال 602 میلیون دلار برای خرید مجدد سهام خود در سه ماهه دوم هزینه کرد و خرید 2 میلیارد دلار سهام دیگر را مجاز دانست.

والمارت ، که شش فروشگاه در ورمونت را اداره می کند و صدها کارگر در آن استخدام می کند ، در ابتدا از درخواست کمک هزینه خودداری کرد. والمارت مانند دلار ژنرال در ابتدا به کارمندان ورمونت گفت که این پول باید به مشاغل کوچکتر اختصاص یابد. اما روز سه شنبه ، سخنگوی والمارت گفت که این شرکت نظر خود را تغییر داده است.

وی گفت: “پس از گفتگوهای بیشتر با مقامات محلی و دولتی ، ما خوشحالیم كه بودجه كافی برای تأمین پاداش برای همه SME ها در ورمونت در نظر گرفته شده و بودجه ای نیز برای كارمندان شركت های بزرگتر باقی مانده است.”

در کل ، والمارت 1.1 میلیارد دلار برای پاداش هزینه کرد و به کارمندان خود که در طی همه گیری کار می کردند ، پاداش داد. کارگران تمام وقت مجموعه ای از سه پرداخت نقدی را دریافت می کنند که هر کدام 300 دلار است. والمارت در ماه سپتامبر پاداش مربوط به عملکرد فروشگاه را به کارگران پرداخت کرد ، اما مشخص نکرد که آیا پاداش های اضافی مربوط به بیماری همه گیر اعطا می شود یا خیر.


منبع: aseman-kharash.ir

دیدگاهتان را بنویسید