هدف از برنامه های آموزش مجدد این است که به افرادی که دارای شغل خدماتی هستند و ممکن است هرگز برنگردند کمک کند.


بهبود اقتصادی کشور از بیماری همه گیر تا حدودی به سرعت تغییر شغل در افراد بستگی دارد: آیا مدیران نمایش می توانند برق شوند ، آیا رانندگان تاکسی می توانند به لوله کش تبدیل شوند ، چند آشپز می توانند نرم افزار بانک را اجرا کنند.

بازار کار 12 میلیون شغل از 22 میلیون شغل از دست رفته بین فوریه و آوریل را بازیابی کرد. اما ممکن است خیلی از موقعیت ها حتی در زمان واکسن زدن زود باز نگردند.

این مسئله به ویژه برای میلیون ها کارگر کم درآمد در خدماتی مانند خرده فروشی ، مهمان نوازی ، نگهداری ساختمان و حمل و نقل ، که می تواند برای همیشه مختل شود ، مشکل ساز خواهد شد. اگر افراد کمتری در ادارات کار کنند ، باربران چه خواهند کرد؟ اگر اکوسیستم رستوران های شهری هرگز تراکم خود را پیدا نکند ، گارسون ها چه خواهند کرد؟

پیش آگهی تیره و تار است. مارسلا اسکوباری ، اقتصاددان در موسسه بروکینگز ، هشدار می دهد که حتی اگر اقتصاد با کاهش خطر ویروس کرونا باعث اضافه شدن شغل شود ، “بازپرداخت به افرادی که بیشترین آسیب را متحمل شده اند کمکی نخواهد کرد.”

با نگاهی به اطلاعات 16 ساله ، خانم اسكوباری دریافت كه كارگران درگیرترین مشاغل بهار در كشف مجدد خود با مشكل روبرو می شوند. رانندگان تاکسی ، رقصندگان و کارمندان پذیرش در جابجایی مشاغلی مانند پرستاران ثبت نام شده ، لوله کش یا تکنسین های اندازه گیری تجربه کمی دارند.

این ویروس به طور ناگهانی مشاغل زیادی را که تصور می شد نسبتاً پایدار هستند وارد سرویس هایی می کند که نیاز به تماس شخصی با مشتریان دارند. و این زمین لرزه کارگران با تحصیلات کم و یا تحصیلات خارج از دبیرستان را تجربه کرد و در زمینه اقتصاد خدمات با دستمزد پایین تلاش کردند.

حتما بخوانید:  کیت ردیاب خودرو پرتابل با GPS و ماژول سیم کارت Sim800L

پیتر برد ، معاون ارشد توسعه کار منطقه ای در مشارکت بزرگ هوستون ، گفت: “خسارت وارده به اقتصاد و به ویژه کارگران احتمالاً طولانی تر از آن خواهد بود که فکر می کنیم.”

علاوه بر این ، وی گفت ، اثرات همه گیری پویایی اساسی را که در حال حاضر باعث تغییر محل کار می شود ، تقویت می کند. از آنجا که کارفرمایان می خواهند از مشاغل خود در برابر بیماری های همه گیر در آینده محافظت کنند ، اتوماسیون از یک سو سرعت می گیرد.


منبع: aseman-kharash.ir

دیدگاهتان را بنویسید