همه گیری به ما نشان می دهد که سرمایه داری چقدر شگفت انگیز و ناکافی است


علاوه بر این ، نوآوری ها به شدت به تحقیقات اساسی در زیست شناسی و شیمی متکی هستند ، که انگیزه ای برای سودآوری برای آنها وجود ندارد. واکسن Pfizer براساس بینش در شیمی و زیست مولکولی در آزمایشگاه های دولتی و دانشگاهی در سراسر جهان برای مدت زمان طولانی ساخته شده است.

آمیتاب چاندرا ، اقتصاددان بهداشت در هاروارد گفت: “هیچ شرکت دارویی انگیزه ای برای کشف علمی بزرگ ندارد زیرا قابل ثبت نیست.” “بسیاری از علوم پایه سودآور نیستند. این فقط دانش است. در مقطعی ، علوم پایه مفید می شود و سپس بخش خصوصی می تواند وارد شود. اما چه کسی این واقعیت را باز می کند که یک چاپگر 3-D در سلول وجود دارد به نام ریبوزوم یا RNA طبیعی که توسط ریبوزوم برای تولید پروتئین دیگری خوانده می شود؟ وی گفت ، “مکانیسم کار واکسن فایزر را توصیف کرد.

وی تخمین می زند که بحران ویروس کرونا ویروس کرونا برای ایالات متحده حداقل 16 تریلیون دلار جان ، از دست دادن کیفیت زندگی و از دست دادن فعالیت اقتصادی را متحمل شده است. اگر همه گیری حتی یک بار در قرن اتفاق بیفتد ، صرف حدود 160 میلیارد دلار در سال برای تحقیقات اساسی برای جلوگیری از آن توجیه پذیر است. بودجه م Nationalسسات ملی بهداشت برای تحقیقات پزشکی از انواع مختلف حدود یک چهارم آن است.

ظرفیت بخش خصوصی برای تولید داروهای نوآورانه لزوماً اتفاقی نیست که بیفتد زیرا رهبران شجاع شرکت های خود را بهتر از بخش دولتی با تفکرات تجاری کمتری اداره می کنند.

حتما بخوانید:  حقوق بازنشستگان در شهریور ماه افزایش می یابد؟ انتظار بازنشستگان به سر رسید

بلکه در ایالات متحده و اروپا ، پیشرفت در زمینه درمان و پیشگیری از ویروس ها مجموعه ای از موسسات به هم پیوسته را منعکس می کند: ایالت ، بودجه تحقیقات اساسی ، ثبت اختراع و مقررات ایمنی. و از صنعت ، توانایی تبدیل ایده های خام به یک محصول قابل فروش است.

برای تهیه داروهای ایمن و موثر ، هر دو مورد نیاز است.

مدیران زنجیره تأمین در صنعت خودرو مسئولیت های خود را جدی می گیرند. عدم تأمین یک قطعه مهم توسط یک تامین کننده واحد ، می تواند یک خط تولید کامل را متوقف کند و میلیون ها دلار ضرر برای تولیدکنندگان “تجهیزات اصلی” ایجاد کند ، همانطور که خودروسازان صنعت آن را صدا می کنند.

جف باریس ، مشاور در زنجیره تأمین خودرو مستقر در پلیموث ، میشیگان ، گفت: “گناه فانی است كه تجهیزات اصلی را خاموش كنیم و پایه تأمین سخت شده است. “هیچ هزینه ای برای جلوگیری از این اتفاق پس انداز نمی شود. “


منبع: aseman-kharash.ir

دیدگاهتان را بنویسید