واشر سرسیلندر نسوز پژو خرید انواع واشر سرسیلندر نسوز پژو در ژورنال نوبشو

طول عمر واشر سرسیلندر به کیفیت آن، نحوه رانندگی و سایر فاکتورهای مهم مانند سلامت اجزای موتور بستگی سرسیلندر 206 تیپ 2 دارد. اگر از نوع مرغوب واشر سر سیلندر استفاده کرده و به درستی رانندگی کنید، موتور وسیله نقلیه ایمن می ماند. تعویض واشر سر سیلندر به خودی خود گران نیست، اما تعمیر در صورتی که مدت طولانی با واشر سوخته رانندگی کنید، سخت تر و پرهزینه تر می شود زیرا به مرور گرمای بیش از حدی تولید کرده که بر روی سیستم های مختلف ماشین تاثیر منفی می گذارد. وقتی قطعات موتور فلزی بیش از حد داغ شوند، متورم شده و تاب می خورند، این سبب شل شدن واشر سر سیلندر و مهر و موم شده که در نتیجه منجر به نشت سرسیلندر مزدا روی پراید می شود. همچنین اگر واشر سرسیلندر خراب شود امکان فشرده سازی یا تراکم سوخت و هوا در سیلندر کاهش می یابد، متراکم نشدن هوا و سوخت در سیلندر منجر به خشن کار کردن موتور و کاهش قابل توجه قدرت موتور می شود، این نوع خرابی به طور معمول با صدایی شبیه نشت از سرسیلندر ال۹۰ اگزوز همراه است. دو فن برقی نیز در دمای ۹۲ درجه در دور کند و در دمای ۹۶ درجه با دور تند فعال می شوند حجم آب و مایع خنک کننده این موتور ۴/۷ لیتر است که نیمی از این حجم باید ضدیخ باشد.

سرسیلندر موتور 150
بنابراین در مواقعی که موتور خاموش است بوستر فعال نیست و پدال ترمز سفت یا به اصطلاحی چوب است به یاد داشته باشید بکسل کردن در این حالت به صورت خودرو به خودرو بسیار خطرناک است زیرا ترمز درست عمل نمی کند. باید توجه داشته باشیم که واشر سرسیلندر نقش بسیار مهمی در نوع عملکرد سرسیلندر دارد و باید در مواقعی که واشر سرسیلندر خراب میشود تعویض گردد تا سبب آسیب رساندن به موتور خودرو و اختلال در عملکرد آن نشود. اگر این چراغها ساخت “SNT” باشند، اندکی گران ترند و در حدود ۱۱۰ تا ۱۲۰ هزار تومان قیمت میخورند. واشرهای سر سیلندر به طور معمول 350 هزار کیلومتر عمر می کنند. از آنجایی که دلایل دیگری برای کم شدن فشار آب در سیستم خنک کننده وجود دارد، به طور قطع نمی توان گفت این مشکل به دلیل سوختگی واشر سر سیلندر است. یکی از مشهورترین علائم سوختن واشر سر سیلندر، مشاهده روغن کثیف در باک پر کننده روغن یا روی زمین می باشد، این امر به دلیل ورود مایع خنک کننده به روغن و برعکس ایجاد می شود اگرچه کثیفی روغن اثبات قطعی خرابی واشر سر سیلندر نیست، اما به طور کلی شاخص تاثیر گذار است.

حتما بخوانید:  آرتور امپراطور ، بنیانگذار خدمات مهم کشتی ، در سن 95 سالگی درگذشت

سرسیلندر گسترش
پژو ۴۰۵ از اوایل دهه هفتاد شمسی در صنعت و بازار خودرو کشور جایگاه مناسبی برای خود کسب کرد، جایگاهی که هر روز به دلیل افزایش تقاضا و تیراژ ارتقا مییافت، این محصول را میتوان پر فروش ترین خودرو گروه صنعتی ایرانخودرو معرفی کرد. گرم شدن بیش از حد موتور، در نتیجه ایراد در سیستم خنک کننده، دلیل اصلی خراب شدن واشر سرسیلندر است. چرا واشر سر سیلندر باعث گرم شدن بیش از حد موتور می شود؟ از آنجا که واشر سر سیلندر باعث می شود تا مایع خنک کننده به درستی از طریق موتور جریان یابد، نشت واشر سر سیلندر نیز باعث گرم شدن بیش از حد موتور می شود. در صورتی که دمای موتور بیش از اندازه تعیین شده و طبیعی بالا برود، در ابتدا باید از عدم وجود نشتی در سیستم خنک کننده ماشین مطمئن شویم و سپس در صورت عدم وجود این مشکل باید رادیاتور را بررسی کرد، در صورتی که جرم یا گرفتگی در رادیاتور وجود داشته باشد این مورد هم باعث با رفتن دمای آمپر آب سرسیلندر عقاب طلایی ماشین می شود. با در نظر گرفتن این موضوع که ترموستات قطعهای مکانیکی است و مکانیزم آن بهگونهای است که پس از مدتی عمر مفید آن کاهش مییابد، بنابراین اگر این قطعه معیوب شود، دمای کاری موتور افزایش مییابد و درنهایت سبب انبساط بیش از حد قطعات و سوختن واشر فوقانی موتور میشود.

سرسیلندر گلف 92 با سلام و تشکر بسیار از سایت خوبتونمیخواستم بدونم به چه صورت میتونم Bluetooth ماشین سمند سفارشی رو با گوشیم match کنم ؟ ذرات بسیار کوچکی وجود دارد که نشتی واشر سر سیلندر را برطرف می کند و از این رو در صورت تعمیر کردن به موقع آسیب جدی به موتور وارد نمی شود. اگر مایع خنک کننده و یا روغن در محفظه احتراق بسوزد، رسوبات سفید کوچکی روی شمع در اطراف الکترود ایجاد می شود البته سایر مشکلات سبب ایجاد این رسوبات سفید رنگ می شوند بنابراین آلودگی شمع علامت قطعی سوختگی واشر سر سیلندر نیست. بنابراین شما باید با قیمت خیلی کمتری بفروشیدش. با انجام سرویس های دوره ای از قبیل تعویض روغن، تعویض فیلتر روغن، تعویض فیلتر هوا و … هنگام استارت زدن ماشین، موتور در حال راه اندازی ماشین است و یک سری عملیات پرقدرت انجام می شود که سیلندرها نیاز به خنک سازی دارند، با این حساب که بخارهای سفید اگزوز نشانگر خرابی واشر سر سیلندر تعویض سرسیلندر 8 سوپاپ با 16 سوپاپ هستند.

حتما بخوانید:  برنامه های کاربردی ویروس کرونا نویدبخش هستند اما فروش دشواری را ثابت می کنند

اگر شما این مقاله را تحسین می کنید، مایلید اطلاعات بیشتری در مورد سرسیلندر خام پراید بدست آورید به سایت ما مراجعه کنید.