پروژه خودروی شیائومی با یک مانع نظارتی روبرو شده است


به گزارش پارس آی سی تی، شیائومی برای دریافت مجوز قانونی برای پروژه ۱۰ میلیارد دلاری خودروی الکتریکی خود در چین با مشکل مواجه است.

به گزارش پارس آی سی تی به نقل از ایسنا، بلومبرگ با استناد به منابع آگاه می نویسد: شیائومی چندین ماه است که در حال مذاکره با مقامات کمیسیون اصلاح و توسعه چین برای دریافت مجوز بوده است، اما ناموفق بوده است.

شیائومی یکی از تازه واردان در بخش خودروهای برقی چین است و قبلا با رقبای خود مانند برندهای معروفی مانند BYD و Nio Inc همکاری داشته است. اما لی جون، یکی از بنیانگذاران شیائومی، امیدوار است که تخصص شیائومی در فناوری متصل و ایجاد یک جامعه وفادار از کاربران، به موفقیت این شرکت در بزرگترین بازار خودروهای الکتریکی جهان کمک کند. اما هرچه روند صدور مجوز طولانی تر شود، او بیشتر شاهد پیشروی رقبای خود خواهد بود.

سازنده گوشی های هوشمند و سایر محصولات الکترونیکی پس از کاهش فروش سه ماهه اول خود به دنبال زمینه های رشد جدید است. در حالی که برخی از مدیران شیائومی امیدوارند که مقامات چینی سرانجام با پروژه خودروهای الکتریکی این شرکت موافقت کنند، برخی دیگر نگران هستند که این روند برنامه های شرکت را به تاخیر بیندازد. برای شروع فرآیند صدور مجوز، شیائومی زیرمجموعه EV خود را در سپتامبر 2021 ایجاد کرد.

پس از انبوهی از فعالیت ها در صنعت خودروهای الکتریکی که منجر به چندین ورشکستگی بزرگ شد، چین نظارت بر این بخش را تشدید کرد. شرکت هایی که قصد ورود به حوزه خودروهای برقی را دارند باید مجموعه ای از مدارک را ارائه کنند که توانایی مالی و فناوری خود را ثابت کند و روند بررسی این مدارک ماه ها طول می کشد. دولت همچنین گاهی اوقات درخواست ها را رد می کند و شرکت ها به حالت قبلی خود باز می گردند.

حتما بخوانید:  اخبار جدید مهم است در. Read این جستجوی} چرا

به گفته یک منبع آگاه، عدم تایید تاثیر محدودی بر تلاش های شیائومی برای توسعه خودروهای الکتریکی داشته است. بخش خودروهای الکتریکی شیائومی بیش از هزار کارمند دارد و شیائومی اعلام کرده است که می خواهد تولید انبوه اولین خودروی الکتریکی خود را در سال 2024 آغاز کند. این شرکت زمینی را در جنوب شرقی پکن برای یک کارخانه مونتاژ خریداری کرد و برای توسعه فناوری خود، استارت آپ های خودروهای الکتریکی را خریداری کرد.

بر اساس گزارش بلومبرگ، در اوایل سال 2021، موسس شیائومی اعلام کرد که در مدت 10 سال حدود 10 میلیارد دلار برای تولید خودروهای با برند شیائومی سرمایه گذاری خواهد کرد. این مدیر 52 ساله از انظار عمومی فاصله گرفت تا زمان بیشتری را به پروژه خودروی الکتریکی خود اختصاص دهد.

منبع: ict-pars.ir