چاپ دیجیتال و چاپ افست چیست؟

هنگامی که اپراتور دیتاها را به دستگاه چاپ تعریف کرده و دستگاه به چرخش درآمد، تغییر و تحول اطلاعات تا انتها فعالیت ممکن نیست. جور چاپ ارزان‌ترین طرز چاپ باکیفیت فوق‌العاده در تیراژهای تجاری است. ۱۹۸۷ چاپگرهای اخبار مردمی IRIS برای پروف ارائه شد قبل لز آن در سال ۱۹۸۰ کمپانی ۳M خودرو پروف اساسی ساب را ارائه کرده بود. نسبتاً میتوان گفت که انحصار چاپ برروی سطح های متفاوت اهمیت مواد گوناگون در سایه چاپ دیجیتال برداشته شده است.

  • علاوه بر آن طيف وسيعی از محصولات چاپی را نيز می قدرت مهم انتخاب‌های عديده همپا ساخت.
  • در فاز های بعدی همین پیشرفتها به جهت از در میان بردن حصر ترازو ، مواد چاپ شونده و مرکب های مختص و همینطور انجام عملیات تکمیلی بصورت آنلاین انجام پذیرفت.
  • به طور کلی چاپ دیجیتال یک طرز تبدیل تصاویر دیجیتال به سطح ها چاپی است.
  • کارخانه چاپ پارچه سارنگ اساسی ارائه خدمات در زمینه چاپ پارچه،کار خود را در سال 1380 شروع کرد و در طی همین سال ها اساسی به دست آوردن تجربه و همکاری اهمیت شرکت ها و تولید کننده های معتبر، توانسته منزلت مهربانی در این زمینه کسب کند.
  • قابليت‌هاي چاپ ديجيتال اصلی ديدگاه چاپ‌های عرفی و پرتيراژ گوناگون هست که می تواند مكمل اين روش‌ها باشد.

با دقت به طولانی بودن عملیات Wet posttreatment و هزینه ی تجهیزات آن اکثرا از جوهرهای پیگمنت و دیسپرس برای چاپ استفاده میشود. نسل بعدی پرینتر دیجیتال پارچه در نهایت نیاز به انتقال جوهر از نوار به صورت خطی دارااست تا بتواند سرعت ساخت را بهبود ببخشد . شرکت SPG به تازگی در کنگره ی طراحی منسوج دیجیتال UNITEX 2014 از طرح هایی که قرار میباشد در نمایشگاه ایتما2015 پرده برداری کند سخن کرده است . انتظار می رود که فناوری همین کمپانی مشابه هدهای MemJet (که در شکل آورده شده است) که شامل نازل می باشد باشد.

قابلیت های مخصوص به فرد چاپ دیجیتال

این طرز چاپ در بعد ها صنعتی و در فرمت میانگین چاپ دوچندان لبریز مصرف هستند. علاوه بر پلیت، کلیشه ها هم در چاپ دیجیتال حذف شده اند و به کارگیری از نیروی انسانی در پروسه چاپ دیجیتال به دستکم رسیده است. زیرا نیروی انسانی در چاپ دیجیتال حذف می گردد، توجه دستگاه های چاپ، خطای انسانی را به دست کم می رساند. این اتوماتیک بودن کاربرد خودرو چاپ دیجیتال را آسان کرده نقش مهارت اپراتور را کمرنگ و کمرنگ تر کرده است. فرض نمایید قرار است طیف رنگی دو چاپ را حیاتی نیز مقایسه کنید یا این که یک عدد را کمرنگ تر و دیگری را مالامال رنگ تر چاپ کنید، همین روند در چاپ دیجیتال در مرحله چاپ بوسیله اپراتور تهیه نمی شوند بلکه در سطح طراحی و قبل از چاپ، انجام می شوند.
دسته‌بندی نشده
چاپ دیجیتال سی دی یکی از روش‌های تبدیل چاپ دیجیتال سی دی به محصولات چاپی است. این طریق به طور معمول شامل چاپ رشته ای در تیراژهای ناچیز تعداد بوسیله تکثیر رومیزی و دیگر منابع دیجیتال هست که توسط چاپگرهای لارج فرمت و/یا چاپگرهای لیزری و جوهرافشان حرفه ای چاپ روی سی دی انجام می‌شود. چاپ دیجیتال سی دی اهمیت هزینه بیشتری برای چاپ هر سی دی در مقایسه کلیدی روشهای سنتی مثل چاپ افست سی دی می باشد البته این بها بالاتر غالبا اصلی صرفه جویی در هزینه های دیگری که در تنظیم پلیت های چاپ سی دی انجام میگردند برای تیراژهای ناچیز تعداد جبران می‌شود.

انواع :

این روش معمولاً شامل چاپ حرفه‌ای در تیراژهای کم‌تعداد توسط نشر رومیزی و دیگر منابع دیجیتال است که به وسیلهٔ چاپگرهای لارج فرمت و/یا چاپگرهای لیزری و جوهرافشان حرفه‌ای انجام می‌شود. کاربرد چاپ دیجیتال به جهت بسته بندی نیاز به تامین تمام کیفیت اثبات و انتظارات کاربردی از فرآیندهای سنتی افست و فلکسو را دارد، ولی انجام این عمل در یک مراحل چاپ دوچندان متفاوت است. مبدل های بسته بندی علاوه بر دستیابی به این نیاز، از پرس های دیجیتال هم انتظار دارند که همان اطمینان از دوران مصرف مطبوعات سنتی خویش را داشته باشند. مثالی از تفاوت آیتم نیاز میان چاپ تجاری و چاپ بسته بندی این میباشد که، در بسته بندی، هنگامی کالایی در قفسه فروشگاه است، می اقتدار کارتن را بلافاصله حساس کارتن کنار آن مقایسه کرد. رنگ و شکل ظاهری بایستی تماما یکسان باشد که این مورد در چاپ تجاری زیاد کمتر است. ناظر گاه به گاه ممکن است چالش تامین این الزامات را حیاتی فشار دادن جوهر افشان دیجیتال یا این که پرس دیجیتال مبتنی بر تونر فهم نکند.

روش چاپ دیجیتال حرارتی

در واقع شما می توانید به سادگی و سهولت برخی از کتاب های خود را به جور ای متعدد به چاپ برسانید. همین قابلیت در چاپ افست وجود ندارد ولی فردی شدن چاپ در همین روش آن را ممکن کرده است. از متمایزترین ویژگی چاپگر جوهر افشان می قدرت به بعد ها چاپ اشاره کرد. چاپ دیجیتال اساسی استفاده از جوهر افشان برای محصولات متنوعی چون لیبل و استیکر، کتاب، بروشور های یک سری لتی، تا بنر های خیابانی کاربرد دارد. این طریق از چاپ دیجیتال فقط روشی میباشد که قابلیت چاپ در بعدها تبارک و وسیع را دارد.
یعنی می توانیم طرح مورد حیث را اصلی ایجاد خوردگی روی شی حک کنیم. البته همین طرز به استدلال هزینه بالا بیشتر در صنعت های و تولیدی ها مورد به کارگیری است. در دروپا ۲۰۱۶ ما شاهد میزان مرغوب بودن و کارایی تجهیزات دیجیتالی که سازندگان مشهور و نو واردها در میدان بسته بندی ارائه کردند، بودیم .شرکت HPدر این زمینه یک سروگردن از دیگران جلوتر است. ماشین هایی که لیبل های کلیدی میزان مرغوب بودن ، جعبه و فیلم چاپ می کنند.در عین درحال حاضر شکافت به عرضه چاپ کارتن و مقوای کنگره دار هستند. البته اچ پی در همین عرصه صرفا نسبت به دیگران هم حالت خویش را حساس ارائه تجهیزات اهمیت کیفیت کلیدی مقدار ایجاد بالا و هزینه تحت در میدان چاپ دیجیتال تثبیت می کنند. در راستا سطح های چاپ پذیر چاپ و اماده سازی و چاپ پذیری این مواد دستاوردهای مهمی به دست آمده است.
دستگاه‌های چاپ می‌توانند بر مبنا گونه و محل استفاده از آنان اهمیت تنوع و همینطور تفاوت‌های اکثری باشند. همین روش دقیقا شبیه چاپ بر بر روی برگه عکاسی می باشد که در همین طرز می اقتدار اهمیت استفاده از تابش نور تصویر را بر بر روی کاغذ هایی که به نور اساسی می باشند می توان چاپ نمود . از این چاپ فقط در زمانی که تیراژ ناچیز باشد می اقتدار استفاده نمود و در صورتیکه تیراژ بالا باشد مقرون به صرفه نیست. که جهت چاپ در ابعاد بزرگتر می توانید از چاپ پلات که می تواند در بعدها پوستر،بنر و یا این که هر متناسب با هر ابعادی باشد به کار گیری فرمایید که این مدل چاپ چاپی مهم عرض بالا می باشد. تیم خط قرمز رنگ سالهاست در زمینه دیجیتال مارکتینگ کار می کند و انجام چاپ دیجیتال یک عدد از حوزه هایی می باشد که مدت طولانی گزینه انجام در موسسه بوده است. این دسته چاپ آیتم مناسبی در تیراژهای تحت وجود ندارد و هزینه بالایی در پی دارد.
امروزه دو دسته چاپ افست و دیجیتال مورد توجه هستند و برای اشکال تبلیغات کاغذی، چاپ تراکت، بروشور، چاپ کتاب، مجلهف روزنامه و … وقتی به یک دستگاه چاپ، چاپ دیجیتال گفته می شود که ان دستگاه دیتاها را به شکل دیجیتالی و مستقیم دریافت کرده و آن را چاپ کند. دستگاه های چاپ دیجیتال نیز حیاتی گونه های مختلفی میباشند و اصلی تکنولوژی های متنوع می باشند. مثلا پرینتر جوهر افشان، چاپ لیزری در میزان ها و بعدها و عملکرد های یگانه خود، بزرگ و کوچک و همگی به یک کامپیوتر وصل هستند. همچنین در سال 1380 خورشیدی مهم ورود اتومبیل های چاپ لارج فرمت به ایران تحولی در چاپ دیجیتال ساخت گردید. این ماشین ها چاپ تبلیغات محیطی در بعد ها بزرگ را آسان نمودند و جهت چاپ گونه های بنر و بقیه ابزار تبلیغاتی در ابعادی بزرگ در کوتاه ترین زمان ممکن بهترین عملکرد را ارائه نمودند.
این ویژگی های چاپ دیجیتال، تخصصی بودن چاپ را به دست‌کم می رساند. اما واجب به ذکر می باشد که تجربه و مهارت در چاپ دیجیتال امر غیر قابل انکار است. چاپ کارت های پرسنلی و کارت های دعوت نمونه بارز دیتاها متغیر هستند. یکی از ویژگی چاپ دیجیتال های مثبت چاپ دیجیتال انعطاف پذیری بالا و چاپ دیتاها متغیر است. همین انعطاف پذیری در چاپ به این مورد قضیه گشوده می گردد که خروجی های چاپگر های دیجیتال به شکل تک تک است و دارای هر چاپ شما می توانید در چاپ بعدی تغییر تحول تولید کنید.
اما به برهان سرعت اندک در زمانه چاپ، از این طریق به جهت انجام طرح‌هایی مهم تیراژ یا این که تعداد بالا استفاده نخواهد شد. دستگاه‌های روش جوهر افشان شامل پرینتر‌های رومیزی و دستگاه‌هایی در ابعاد ۵ متری است. در ادامه به مزایای چاپ دیجیتال، کاربرد‌های آن، فرآیند، ابعاد و گونه های چاپ دیجیتال می‌پردازیم. تفاوت اهمیت در بین چاپ دیجیتال و روش‌های سنتی چاپ نظیر لیتوگرافی و چاپ افست، فلکسوگرافی، گراور، یا این که لترپرس در استفاده نکردن از پلیتهای چاپ هست که در عاقبت فرایند آماده‌سازی پیش از چاپ پر سرعت خیس و ارزان‌تر هستند. محصولات زیادی امروزه حیاتی کمک چاپ دیجیتال چاپ می شوند که در کنار هم اگر طراحی عالی و مکملی داشته باشند می توانند ماجرا یک کسب وکار را به زیبایی همچون قصه هزارویک‌شب برای بیننده خویش تعریف‌و‌تمجید کنند.

حتما بخوانید:  تلاش کنید این 5 مشکلات در حالی که اول آغاز برج خنک کننده (به دلیل علم)

انواع دستگاه چاپ دیجیتال

با کل این تفاصیل و کاربردهای گسترده چاپ دیجیتال، همین طریق هنوز نوپاست و روش متعددی به جهت طی کردن پیش رو دارد. از چالش‌های اصلی همین نحوه در مسیر رویش و صنعتی شدن، مورد قضیه هزینه‌ها و قیمت کل شده بالای چاپ دیجیتال در برابر چاپ‌های پرتیراژ میباشد که تمرکز سازندگان ماشین‌آلات دیجیتال را به خویش معطوف کرده است. چاپ شود را پشتیبانی می‌کند به‌طوری‌که اهمیت هر سه طرز چاپ دیجیتال که در فرصتی مناسب توضیح داده خواهد شد قابل انجام است. همین زیرکیچاپ دیجیتالرا نشان می دهد؛ چون هر چاپخانه ای بسته به دستگاه دیجیتال خود می تواند از این روش‌ها بهره برده و بازار چاپ محصولات میانگین را در دست بگیرد . کلیه محصولات مرتبط باچاپ دیجیتالدر منزل چاپ و گرافیک در مدت 2 ساعت چاپ شده، برش دیتا می شود در رخ نیاز با پوشش های سلفون و لمینت مقاوم می شود و برای شما ارسال می گردد. در مورد مکتوب و جزوه ای که صحافی داشته باشد روزگار آن را نیز در حیث بگیرید و همچنین البته همین نکته را در نظر داشته باشید که این زمان 2 ساعته چاپ، پس از تایید طراحی آغاز می شود و در صورت نیاز به طراحی دوران انجام آن را نیز به مجموع کارتان بیشتر نمایید.
در همین نحوه چاپگرها (عمدتا لیزری و جوهر افشان) مستقیما فایلها را از رایانه دریافت می‌نمایند و بوسیله تونر یا این که جوهری که فارغ از نفوذ، به رخ لایه‌ای نخ نما روی تراز کاغذ، چوب، شیشه، سنگ، فوم برد، بوم، پارچه و کنواس قرار می‌گیرد، کار پرینت را انجام می‌دهند. آن‌گاه جهت تثبیت رنگ ها فرایندهای حرارتی و تابش UV بر بر روی زمینه مد حیث انجام می شود. همین تفاوت اساسی در دستگاه های چاپ دیجیتال، سبب ساز ارتقا سرعت، کیفیت، کاهش زمان و تقاوت ارزش نحوه دیجیتال و بقیه روشها محصولات می شود.

حتما بخوانید:  بهترین کرم های گیاهی برای پوست

نکات حیاتی درباره هزینه چاپ دیجیتال

این طریق هم نظیر چاپگر های نوری در پرینتر های خانگی دوچندان پرکاربرد می باشد. پس از ورود اولین کامپیوتر ها به شکل عمده و به مراد به کار گیری عموم در اوایل ده سال 70 خورشیدی به جمهوری اسلامی ایران نسلی از پرینتر ها هم وارد سرزمین شدند. این پرینتر ها او‌لین چاپگر های دیجیتالی در جمهوری اسلامی ایران بودند و پس از آن اساسی ورورد گونه های چاپگرهای دیجیتالی صنعت چاپ روز به روز ترقی نمود. امروزه همین صنعت زیاد گسترده و فراگیر شده میباشد و زندگی اکثر اوقات مردمان میهن حیاتی آن گره خورده است.

مرحله تایپ مکتوب و صفحه‌آرایی

چاپگر تصعید رنگ اهمیت استعمال از گرما، رنگ را بر بر روی پلاستیک، کاغذ، پوستر و پارچه چاپ کرده و در هر نوبت که از همین چاپگر استعمال می شود یک نوار رنگ را بر بر روی صفحات چاپ می کند. چاپگرهای تصعیدی از رنگ‌های CMYO به چاپ دیجیتال جای رنگ‌های CMYK استفاده می کند. این چاپگرها رنگ سیاه را به خاطر این که شفافیت تصاویر پس از روکش کاری حذف می کند و همین روکش لایه نازکی را شامل می شود که عکس چاپ شده را در برابر رنگ پریدگی حفظ می کند. همین یک نماد دیجیتال می باشد که در تصویر چاپ شده برای دیده انسان قابل تماشا نیست. اساسی به کار گیری از یک برنامه، چنین کدهای داده ای می توانند کلیدی مشتریان بالقوه ارتباط برقرار کنند. دیتاها را می قدرت از شیوه تلفن هوشمند یا رایانه لوحی مجهز به اینترنت اسکن کرد. بسته بندی دیجیتال بسته بندی هست که اصلی به کار گیری از فناوری دیجیتال، نرم افزار سه بعدی، الکترونیک چاپ شده و پروتکل های ساخت کنترل دیجیتالی ساخته می شود.

فروش صفحه گلاسه حیاتی ورود این دستگا ه ها به بازار تجاری، انقلابی در صنعت چاپ حادثه به زمین خورد و مشتریان توانستند فارغ از محدودیت و اهمیت شتاب بالا پروژه های چاپی را حتی برای یک نسخه پیشنهاد دهند. رساتریـن شیـوه برقـراری ارتبــاط بــا جهــان امــروز، هنـــر زبــان نوشتــاریسـت. بهترین و برنده ترین طرز در همین راستا، تبلیغات با ایده های نوین است. اصول چاپ چهار رنگانتخاب نحوه چاپ افست یا این که دیجیتال؟ کدام‎یک ناچیز هزینه ‎تر است؟… • کتاب‎ها یک عدد دیگر از کاربردهای مدل چاپ است که سوای آن قطعاً زندگی به شکل کنونی خود نمی‌بود. افست اهمیت کاهش هزینه‌ی چاپ کتاب و ایجاد گسترده‌ی خویش توانسته هست کتاب‌ها را آسان‌تر از مدام در دسترس علاقه‌مندان قرار دهد.
معمولا به جهت چاپ طرح دلخواه بر روی پارچه از روش دیجیتالی استفاده می گردد و مقرون به صرفه هم می باشد. دیگر کاربرد چاپ دیجیتال در طراحی دکوراسیون و صنعت ساختمان است. معمولا چاپ تابلو ها و یا چاپ روی سطوح مشقت بار تری نظیر mdf فعالیت سختی میباشد که ولی حساس طریق دیجیتالی قابل انجام می باشد. علاوه بر این ها از چاپ دیجیتال برای چاپ عکس ها، تولید گونه های کارت های شخصی و شناسایی، تبلیغات و … به کارگیری می گردد. همین نوع چاپ، معمولاً برای شمارهای زیر استفاده می‌گردد و میزان مرغوب بودن بی‌نظیری نسبت به روش‌های دیگر چاپی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید