چرا ممکن است از دست دادن ترامپ برای Realpolitik روپرت مورداک مناسب نباشد


روسای جمهور می آیند و می روند. روپرت مرداک باقی مانده است.

برای کسانی که تعجب می کنند آقای مرداک ، مغرور محافظه کار محافظه کار اکتوژنیک ، چگونه در برابر شکست انتخاباتی رئیس جمهور ترامپ واکنش نشان می دهد ، چند روز گذشته پاسخی پیچیده متناسب با دنیای پر جنب و جوش آقای مرداک به ارمغان آورده است.

روزنامه نیویورک پست ، روزنامه تبلیغاتی مورداک که به جوزف آر. بایدن جونیور و پسرش هانتر حمله کرد ، بر روی پوشش روز یکشنبه خود آقای “بایدن” را اسپری کرد – “وقت آن است که جو باشد” – آقای ترامپ را شناسایی کرد به عنوان “سرنگون شده” و در تلاش برای ادعای تقلب در انتخابات فریب خورده است. سان ، پاسگاه آقای مورداک در لندن ، با مقایسه چهره شکست خورده رئیس جمهور با مچاله شدن زانوی بازیگر خانم فامکه یانسن ، به نبوغ خیابان فلت ، به اوج جدیدی رسید.

روزنامه وال استریت ژورنال که حمله پست به هانتر بایدن را رد کرد ، ادعای کلاهبرداری آقای ترامپ را رد کرد و صفحه نظر محافظه کارانه آن رئیس جمهور را به یک امتیاز بخشنده ترغیب کرد. فاکس نیوز – خانه هانیتی و فاکس و دوستان ، تحریک کنندگان و حامیان ظهور آقای ترامپ – با وجود فشار شدید دستیاران آقای ترامپ که وارد شدند ، از پیش بینی شبانه انتخابات برای پیروزی بایدن در آریزونا خودداری کرد. به آقای. مورداک در انگلیس برای اقرار به پرونده خود.

و با این حال ، درست زمانی که طلاق مورداک و ترامپ در آستانه ظهور بود ، ستارگان نخست وقت فاکس نیوز – که از زمان آزادی راجر آیلس ، بنیانگذار شبکه ، کم و بیش خودشان عمل کرده اند – بخشهایی از استراتژی تلخ آقای ترامپ را پذیرفتند. حتی همکاران لعنتی که آقای بایدن را درست به عنوان برنده انتخابات به تصویر کشیدند.

شان هانیتی دوشنبه شب قبل از پرتاب خنجر به دفتر فاکس نیوز به بینندگان گفت: “بسیاری از مردم به آریزونا زنگ نزده اند”: “کسانی که زود تماس گرفتند اشتباه بزرگی مرتکب شدند.” مارک لوین ، ستاره رادیویی دست راست با برنامه آخر هفته فاکس نیوز ، حمله کرد کریس والاس ، مجری برنامه فاکس نیوز یکشنبه گفت که آقای بایدن برنده اصلی این انتخابات است. و تاکر کارلسون روز دوشنبه اقدامی نه چندان محجبه به نیل کاووتو ، همکار خود در فاکس نیوز انجام داد که با قطع سخنگوی آقای ترامپ و گفتن اینکه نمی تواند ، با وجدان خوب ، نمی تواند آن را خیالی پخش کند ، در توییتر لیبرال برنده حسین شد. ادعاهای کلاهبرداری رای دهندگان.

آقای کارلسون گفت: “در یک دموکراتیک ، نمی توانید سوالات صادقانه شهروندان را نادیده بگیرید.” “شما نمی توانید فقط پوششی را که دوست ندارید ببرید.”

تلاش های آقای مرداک برای درک جهان رسانه اغلب با کرمیلینولوژی مقایسه می شود. اما دستیاران سابق و فعلی آقای مورداک گفته اند که پاسخ وی به از دست دادن آقای ترامپ را می توان در یک اصطلاح دیگر جنگ سرد خلاصه کرد: سیاست واقعی.

یک مشاور سابق که مانند سایر افرادی که برای این مقاله مصاحبه کرده اند ، خواست نامش فاش نشود تا صریح صحبت کند در مورد کسی که صلاحدید را می پسندد ، گفت: “او آنچه را که در موارد دیگر انجام داده است انجام خواهد داد ، که با واقعیت جدید سازگار است.”

حتما بخوانید:  این "مین های زمینی" می توانند از رونق در تابستان جلوگیری کنند

آقای مرداک ، که بیش از 50 سال رئیس روزنامه ها و شبکه های تلویزیونی بوده است ، می داند که این فرصت را دارد ، مهم نیست که چه کسی در قدرت باشد: برخی از بالاترین امتیازات و سودهای فاکس نیوز در زمان دولت اوباما بوده است. هنگامی که این شبکه فضای محافظه کاران دلسرد شده را جمع می کرد ، همان پدیده ای که به موفقیت MSNBC با لیبرال ها در دوران ترامپ دامن زد.

کریستوفر بالف ، یک رسانه ای جناح راست ، جاسوسی دیجیتالی برای ستاره های محافظه کار ، از جمله مگین کلی ، مجری سابق فاکس نیوز ، گفت: “کانال فاکس نیوز از سال 1996 روی آنتن است.” “آنها در اطراف چند رئیس جمهور بوده اند و در مورد چند رئیس جمهور دیگر نیز خواهند بود.”

فاکس نیوز در دوره ترامپ به اوج نفوذ جدیدی دست یافت – این شبکه بالاترین رتبه را در هر نمایش تلویزیونی در تابستان گذشته داشت – اما به راحتی فراموش می شود که مدت ها قبل از املاک و مستغلات در نیویورک شماره یک اخبار کابل است. کارآفرین پله برقی را به صحنه سیاسی کشاند. بسیاری از کارمندان فاکس نیوز معتقدند که با کمک مخاطبان ضد بایدن ، امتیازات شبکه احتمالاً دوباره افزایش می یابد.

یک ستوان دیرینه مرداک به خانواده گفت: “آنها حاضر به حمایت از مالباختگان نیستند.”

تاکنون ، تبلیغ کنندگان آقای مرداک – که از اظهار نظر در مورد مقاله خودداری کردند – ظاهرا ماه گذشته شایعات مبنی بر اینکه این سرمایه دار انتظار ندارد آقای ترامپ دوباره ریاست جمهوری را بدست آورد ، تأیید کرده اند. و چندین نفر که با آقای مرداک همکاری داشته اند می گویند که او از آقای بایدن عصبانی نبوده و حتی نسبت به معاون سابق رئیس جمهور ابراز تحسین کرده است.

این اولین بار نیست که آقای مورداک در حفظ نفوذ بر روی هر کسی که به قدرت رسیده است آزاد است. در انگلیس ، علی رغم سالها حمایت از دولت توری ، متحد نخست وزیر کار تونی بلر شد. دولت بایدن احتمالاً با اختلافات نظارتی که می تواند بر دارایی های داخلی آقای مرداک تأثیر بگذارد ، که شامل شبکه های ورزشی و تفریحی و همچنین فاکس نیوز ، ژورنال و پست است ، برخورد خواهد کرد.

هفته گذشته ، فاکس نیوز از بینندگان در مورد فرصت های ضعیف آقای ترامپ مطلع بود و از تماس وی در دفتر تصمیم گیری در آریزونا پشتیبانی می کرد و روز شنبه پیش بینی این شبکه را مبنی بر اینکه آقای بایدن چهل و ششمین رئیس جمهور خواهد بود ، از بین برد.

اما عدم تمایل اخیر سناتور میچ مک کانل و دیگر رهبران جمهوری خواه به تصدیق پیروزی آقای بایدن ممکن است معادله ستاره های نظر را که نمی خواهند در جناح لیبرال خط اصلی محافظه کار قرار بگیرند ، پیچیده کند.

برخی از مقامات نخست وقت ، که از موفقیت در رتبه بندی خود دفاع می کنند ، از دیدن چرخش برخی از بینندگان در برابر شبکه پس از تماس در آریزونا ، نگران شدند. گروهی از معترضین شعار “فاکس نیوز بمکد!” روبروی یک مرکز جدول بندی در ققنوس.

حتما بخوانید:  6 داروهای گیاهی اشتباهات شما باید به هیچ وجه بسازید

روز دوشنبه ، آقای هانیتی و کارلسون روایت تلخ آقای ترامپ از انتخابات مشکوک را به چالش کشیدند. آقای هانیتی برای حاضران رعد و برق گفت: “باتلاق در واشنگتن ، جو بایدن ، همه ناامید هستند ، آنها فقط می خواهند آن را یك روز صدا كنند و دیگر از شما س questionsالات دشوار و دشوار درباره انتخابات را نمی پرسند.”

رئیس جمهور تصویب می کند: روز سه شنبه او او پافشاری کرد پیروان توییتر خود برای تماشای برنامه آقای هانیتی ، امیدوار کننده “فساد بولتن امشب فاش خواهد شد”. این اولین مراجعه مثبت وی به فاکس نیوز از روز انتخابات بود.

هنوز هم ، آقای هانیتی فرصت را برای فرصت باقی گذاشته است: انتقاد او از دموکرات ها و باتلاق یک خط آشنایی برای حمله به فاکس نیوز است که می تواند به راحتی با ریاست جمهوری بایدن سازگار شود. و آقای کارلسون دیگر آنچه آقای ترامپ دوست دارد بیشتر بشنود را متوقف کرد: اینکه او سه شنبه گذشته برنده واقعی بود.

آقای کارلسون گفت: “اگر پس از پاسخ دادن به همه سوالات مشخص شود که جو بایدن برنده قانونی در انتخابات ریاست جمهوری است ، ما این را می پذیریم و دیگران را به پذیرش آن ترغیب می کنیم.”

هفته گذشته ، لورا اینگراهام ، که در شب انتخابات آقای ترامپ در کاخ سفید شرکت کرده بود ، حتی احتمال “نتیجه نامطلوب این انتخابات” را نشان داد ، نوعی شناخت واقعیت ناخواسته ای که آقای ترامپ از آن متنفر است. خانم اینگراهام توصیه کرد: “اگر و چه زمانی این اتفاق بیفتد ،” آقای ترامپ باید با کمال لطف و خونسردی عقب نشینی کند. ” این یک مکالمه برای مخاطبان یک بود.

تعداد اندکی انتظار تغییر عمده در ایدئولوژی مرداک را دارند. آقای کارلسون بارها در لس آنجلس با پسر آقای مرداک لاچلان ، که اکنون رئیس اجرایی شرکت مادر فاکس نیوز است ، ملاقات می کرد. لاچلان مورداک علیرغم تحریم مداوم تبلیغ کنندگان و خشم های فراوان نسبت به اظهارات ملتهب میزبان ، از آقای کارلسون حمایت کرد.

چشم انداز آقای ترامپ برای راه اندازی بستر رسانه ای خود به عنوان رقیب فاکس نیوز ، اغلب دلیلی برای نزدیک نگه داشتن رئیس جمهور توسط روپرت مورداک عنوان می شود. اما پیش از آنکه چنین تلاشی از زمین به زمین بیفتد موانع بی شماری وجود دارد.

آقای ترامپ ، یکی از آشنایان رسانه های سنتی ، ممکن است با نوعی سرویس آنلاین که بیل اوریلی ، مجری سابق فاکس نیوز دنبال می کند ، موافق باشد. فاکس نیوز در تعداد بیشتری از خانواده های One America News در شبکه خانگی در دسترس است ، یک شبکه راست گرا که غالباً به عنوان کشتی بالقوه تلویزیون Trump شناخته می شود. ارائه دهندگان کابل مانند Comcast و Spectrum باید با حمل یک شبکه جدید ترامپ مدار توافق کنند و مقررات تغییر ناگهانی قالب کانال های موجود را دشوار می کند.

در همین حال فاکس نیوز به تازگی از زمان آغاز پخش کانال به بالاترین امتیاز خود رسیده است.

آقای بالف ، مشاور رسانه ای راست گرا ، گفت: “من فکر نمی كنم هیچ ترس در میان رسانه های محافظه كار وجود دارد كه پیروزی بایدن صدمه بزند.”
منبع: aseman-kharash.ir

دیدگاهتان را بنویسید