کارفرمایان آمریکایی در ماه نوامبر 245،000 شغل اضافه کردند ، پنجمین ماه که در میان افزایش ویروس کرونا کاهش یافته است.


بهبود اقتصادی ایالات متحده همچنان به کندی ادامه می یابد و میلیون ها نفر که پس از اخراج از بیماری همه گیر ویروس کرونا ، هنوز شغل جدیدی پیدا نکرده اند ، دشوار است.

آخرین شواهد در روز جمعه ارائه شد ، زمانی که وزارت کار گفت کارفرمایان 245،000 شغل را در ماه نوامبر ، پنجمین ماه متوالی ، اضافه کرده اند که نرخ استخدام ها کند شده است. داده های ماه اکتبر از 638000 اولیه به 610،000 کاهش یافت.

نرخ بیکاری در ماه نوامبر 6.7 درصد بود که نسبت به ماه قبل 6.9 درصد کاهش داشت. اما این رقم نرخ بیکاری را به طور کامل منعکس نمی کند ، زیرا شامل افرادی نمی شود که از کار خارج شده اند و به طور فعال بدنبال کار نیستند.

کل مشاغل ماه نوامبر به دلیل از دست دادن 93000 کارگر موقت از سرشماری ، که اکنون دیگر با پایان یافتن سرشماری رسمی دیگر مورد نیاز نیست ، تا حدی کاهش یافت.

بیش از نیمی از کسانی که در آغاز همه گیری شغل خود را از دست داده اند استخدام شده اند ، اما هنوز هم تقریباً 10 میلیون شغل کمتر از فوریه وجود دارد. بسیاری از افراد این گروه هفته ها با از دست دادن مزایای بیکاری فاصله دارند ، زیرا قرار است کمک های اضطراری مصوب بهار سال گذشته در کنگره در پایان سال منقضی شود.

ارنی تدسکی ، اقتصاددان Evercore ISI ، گفت: “ما در حال حاضر در وضعیت اقتصادی غیرمعمولی هستیم.” وی گفت: “از راه دور نور خورشید وجود دارد” به دلیل پیشرفت واکسن ، اما تا آن زمان سخت ترین ماه های این بیماری همه گیر را خواهیم داشت و زخم های زیادی باقی خواهد ماند.

حتما بخوانید:  اهمیت و مفهوم دیجیتال مارکتینگ

حجم کار Covid-19 در ماه گذشته دو برابر شده است و منجر به محدودیت های جدید و جلوگیری از خرید و سایر تجارت می شود. در بیشتر کشور ، احتمالاً هوای سرد باعث صرفه جویی در صرف غذا در فضای باز می شود که بسیاری از رستوران ها به آن بستگی دارند. و کنگره نتوانست در مورد یک بسته جدید هزینه برای کمک به مشاغل و خانوارهای آشفته توافق کند.


منبع: aseman-kharash.ir

دیدگاهتان را بنویسید