کنترل از راه دور در خانه هوشمند چگونه امکان پذیر است؟

این در حالی است که سیستم‌های اتوماسیون خانه کمی جود دارند که اهمیت سیری عمل کنند. او‌لین چیزی که آن گاه از شنیدن واژه و کلمه اتوماسیون خانگی به ذهن هر کس می‌آید، کنترا از رویکرد به دور است. همین کار در واقع از دو طریق تلفن همپا و یا فرمان‌های صوتی صورت می‌گیرد.

  • فقط به اندازه می باشد یک هفته در سازه‌ای هوشمند زندگی نمایید تا متوجه تاثیر فوق‌العاده داشتن منزل هوشمند در نظم و مدیریت دوران شوید.
  • رله و بلوک رله- اینها عناصر در دست گرفتن مدار قدرت میباشند که از سیگنال کنترلر استفاده می کنند.
  • ساختمان هوشمند از سنسورها و ریزتراشه ها به جهت عده آوری داده ها به کار گیری می نماید تا حیاتی به کار گیری از آن ها مدیر کلیه بخش ها به راحتی انجام شود.
  • علاوه بر این، می‌توانید سناریوهای گوناگون روشنایی را در ارتفاع روز مطابق اولویت‌بندی برای کلید پرده هوشمند تنظیم کنید.
  • ساخت منزل هوشمند قبلا عمل پیچیده ای بود و نیاز به مهارت های شبکه سازی، برنامه نویسی و برنده دستی در DIY داشت.

متداول ترین روش برای کارکردن دوشاخه های هوشمند در وقتی که خارج از منزل هستید، استعمال از برنامه ای هست که به طور منظم به جهت دسترسی به آنان به کار گیری می کنید. اپ های هوشمندی که اساسی گوگل Home، Alexa و بقیه دستیاران مجازی کار می نمایند هم در دسترس هستند. بخش اعظم پریز های هوشمند موجود در بازار می توانند از منش دور در دست گرفتن شوند، حتی چنانچه کاربر به شبکه وای فای مشابه خانه متصل نباشند. به عبارت دیگر، پریز های هوشمند را به تیتر یک گیرنده کنترل از شیوه به دور در لحاظ بگیرید.

آموزش منزل هوشمند برای چه افرادی می‌تواند موءثر باشد؟

در حالی که اهمیت استعمال از سیستم‌های هشدار دهنده کارایی می کنیم از منزل مراقبت کنیم، خانه هوشمند می‌تواند امنیت را ارتقا دهد. چراغ‌ها، دوربین‌ها و حتی زنگ خانه به هم متصل‌اند و می‌توانند در این راه و روش به شما یاری کنند. فرض کنید در خانه تنهایید و کسی در اطراف منزل پرسه میزند تا راهی به جهت به اجبار وارد شدن پیدا کند. این دسته سیستم‌ها می‌تواند به راحتی این افراد را بترساند و آنها را بدور کند. یا این‌که در صورتی که دود و گاز و مونواکسید کربن داخل خانه وجود داشته باشد سنسورهای مختلف می‌توانند این دود و عنصرهای خطر آفرین را شناسایی کنند و جان شما را نجات دهند.
دسته‌بندی نشده
اگر بتوانید هنگام رانندگی در خیابان درب گاراژ خود را باز کنید چه می کنید؟ اصلی کرکره های فولادی تهویه هوشمند پرت می توانید. آیا به دنبال پخش همزمان پخش لیست مورد علاقه Spotify در کل خانه خود هستید؟ این دارای یک سیستم Savant قابلیت پذیر است. حساس استفاده از دوربین های امنیتی هوشمند، ساکنان می توانند منزل های خود را زمان دور بودن یا این که تعطیلات کنترل کنند.
از مزایای کارگزاشتن سیمی می توان به قابلیت اطمینان بالا و همچنین شتاب کلیک بالا اشاره کرد. پس از فشار دادن دکمه، برنامه بدون تاخیر آغاز می شود، که ساکنان را از یک انتظار طولانی نجات می دهد، حالات هنگامی که کارگزاشتن صحیح”آویزان” نکنید. آن‌ها طبق معمول به سوئیچ های “هوشمند” و گونه های سیستم های یکپارچه مجهز هستند. منزل شما ممکن هست یک روتر (ADSL، LTE یا چیز دیگر)، یک سوئیچ یا این که یک دستگاه سوئیچ شبکه دیگر داشته باشد، ولی یک منزل هوشمند باید توسط یک “هسته” در اختیار گرفتن شود – یک دستگاه جداگانه و دستگاه مستقل.

هوشمند سازی ساختمان ، هوشمند سازی ویلا

این مورد به اشخاص امداد می نماید بهتر بخوابند، تمرکز بیشتری داشته باشند و یا متناسب حساس حالا و هوای خانه نور را تهیه کند. به عنوان مثال روزگار خواب یا مطالعه شبانه شدت نور اندک شود یا برای مدیتیشن که نیاز به آرامش به نقل از سایت بیشتری است شدت روشنایی قلیل شود. در پایان عالی می باشد بدانید که هوشمند سازی خانه ها هیچ محدویتی ندارد و هر چه را که در ذهن شما ترسیم میشود اصلی هزینه مقرون به صرفه قابل طراحی و پیاده سازی است.
همچنین کلیدهای صوتی به ما همین قابلیت را می دهند تا در نقاط متفاوت خانه هوشمند، به موزیک های متعدد گوش دهیم. در رخ وجود یکسری تلویزیون در یک خانه، هر کدام از آنان از سیستم های صوتی و تصویری جداگانه برخوردار خواهند بود. یکی از قابلیت و امکان های دیگر خانه هوشمند، انتقال فایل صوتی یا این که چهره‌ای کلیدی سایر دستگاه های دیجیتالی، بدون نیاز به سیم کشی است. داشتن یک ریموت و پنل لمسی به ما یاری می نماید تا کلیه دستگاه های صوتی و چهره ای را از تلویزیون و ماهواره در کلیه نقاط ساختمان در دست گرفتن کنیم. بستر ارتباطی لازم به خواسته دریافت دیتاها از سنسورها و ارسال دستور کنترلرها به عملگرها، در قالب دو مدل نحوه هوشمند سازی ساختمان بی سیم و دارای سیم رخ می گیرد.
اما در منزل هوشمند فارغ از سیم از وایرلس و وای فای به جهت ارتباط تجهیزات اهمیت هم و اهمیت رابطه دارای کنترلر استعمال می شود. هیچ مدل سیم کشی در همین گونه باعث آشفتگی نمی شود و هیچ جور تغییری نیز سیستم صوتی هوشمند در سیم کشی خانه ساخت نمی شود. استعمال از سوییچ و پریزهای هوشمند، سنسورهای حرکتی، دوربین های بی سیم از دیگر تجهیزاتی می باشد که در خانه هوشمند مدرن خویش حتما به آن ها نیاز خواهید داشت.
آن‌ها همینطور می‌توانند تشخیص دهند که شما نزدیک می‌باشید و قفل درها را به جهت شما گشوده کنند هنگام استعمال از دستگاه‌های هوشمند مانند درب‌های هوشمند اصلی سیستم‌های اینترکام تصویری، امنیت نیز آسان‌تر می‌شود. به‌عنوان‌مثال، درهای هوشمند را می‌توان طوری تهیه و تنظیم کرد که زمان نزدیک شدن به آپارتمان، خودرو یا این که تلفن هوشمند شما را شناسایی نماید و به شما قابلیت دسترسی سوای دکمه یا این که کارت به پارکینگ را بدهد. یک عدد از کاربردی‌ترین سیستم‌هایی که در خانه‌های هوشمند به کار می‌رود؛ سیستم امنیتی یا قفل و دستگیره هوشمند است. به کارگیری از قفل دیجیتال درب محل ورود امداد می‌کند که احتمال دزدی و ورود افراد نا آشنا به خانه به دست‌کم برسد. قفل‌های دیجیتال علاوه بر امنیت بالا، مزایای دیگری از گزاره زیبایی، سیستم اعلام حریق و قفل نوپا هم دارند و به همین عامل به کارگیری از همین محصولات روز به روز در هم اکنون افزایش است. از گزاره شناخته شده‌ترین انواع پروتکل های منزل هوشمند می‌توان به پروتکل زیگ بی و پروتکل Z-Wave اشاره کرد.
با وجود میکرو کنتلر های شمارش افراد به راحتی می توانید بدانید تعدادی نفر در تالار حضور دارند. و می تواتنید گزارشی تهیه نمایید که در هر تالار با موضوع گزینه حیث یک‌سری نفر حضور دارند. علاوه بر همین می توانید نور، صدا و روشنایی را به رخ هوشمند در اختیار گرفتن نمایید.

حتما بخوانید:  چشم پزشک چه بیماری هایی را می تواند تشخیص دهد؟

خانه هوشمند چیست و به چه صورت کار می‌کند؟

برای برطرف کردن اين دردسر، به یک هاب یا روتر نیاز هست که بتواند از تعداد زياد ابزارهای متصل به شبکه‌ی وای‌فای به نحو مطلوب پشتی‌بانی کند. نانولیف یک سیستم روشنایی هوشمند میباشد که متشکل از قطعه‌هايی‌ست که کنار یک‌دیگر کارگزاری و چيده می‌شوند و نمایی دیدنی و اختصاصی را بر روی دیوار درست می‌کند. نانولیف اصلی دو طرح مختلف ساخته شده، در يک سری قطعه‌ها مثلثی صورت هستند و در سری ديگر که جديدتر عرضه شده، قطعه‌ها به صورت مربع هستند. آغاز یک صبح دل انگیز حساس سوییچ پرده هوشمند.خانه هوشمند نستک، تجربه‌ی زندگی در خانه‌ی هوشمند را حساس ارائه‌ی راه‌حل‌های بهینه، اهمیت شما به اشتراک گذاشته است. چنانچه مایلید بدانید که از صبح تا شب در خانه‌ی هوشمند چه می‌گذرد، سری به کاغذ راه حل هوشمندسازی نستک جمهوری اسلامی ایران بزنید.

جمع بندی کلی آینده منزل هوشمند :

خانه‌‌های هوشمند در مقایسه کلیدی دیگر خانه‌‌های معمولی، امن تر، سهل وآسان خیس و اساسی میزان مرغوب بودن تر هست. همین خانه‌ها وضعیت زندگی را به جهت اشخاص معلول و سالمند مضاعف افزایش می‌دهد، همچنین به کسانی که از حیوانات خانگی محافظت خانه هوشمند میکنند فراوان امداد می‌کند. اتوماسیون کردن منزل این قابلیت و امکان می‌دهد که تنها اهمیت کارگزاشتن یک برنامه بر روی تلفن همراه موبایل، تک تک شرکت‌ کنندگان خانواده بتوانند سناریو‌های متمایز حیاتی اعتنا به علایق و نیاز‌های خود تعریف‌و‌تمجید کنند.

مهم ترین تجهیزات هوشمند سازی عبارتند از:

فقط به عنوان ترموستات هوشمند قادر که از یک دیگ بخار قدیمی، سوئیچ تایمر های دیروزی تشکیل شده می باشد به فعالیت میروند. سوئیچ های هوشمندی که اساسا یک سر آن به پریز برق وصل می‌گردد و آنگاه پلاگین ان را به دستگاه دیگر متصل می گردد تا بتوانید از طریق یک برنامه بر بر روی موبایل های هوشمند و یا این که تبلت هایتان ان را در اختیار گرفتن کنید. اصلی سوئیچ های هوشمند، شما می توانید برنامه هایتان را تنظیم کنید، و بررسی کنید بر به کارگیری از انرژی در دستگاه های الکترونیکی و پیدا نمودن دستگاه هایی که اکثر اوقات حیاتی مصرف انرژی یار هستند. که حساس داشتن چنین اطلاعاتی شما می توانید شروع به صرفه جویی در مصرف برق داخلی منزل خود کنید. مدت متعددی استمرار می آورد، چون هیچ باتری در دستگاه هایی که نیاز به بده بستان مداوم دارا هستند وجود ندارد. برای این که سیستم به طور قابل اعتماد عمل کند، قبل از نصب، حتمی می باشد که محل پانل را از قبل تعیین کرده و کابل ها را به آنجا جهت دهی کنید. شما در اختیار گرفتن خانه هوشمند را از نحوه یک برنامه اندروید انجام دادید، ولی پس از حمله هکر مخربی که در بالا توضیح داده شد، تلفن هوشمند شما نتوانست به خدمت ابری دسترسی پیدا نماید و به خانه هوشمند دستور دهد اتو فراموش شده را خاموش کند. برنامه خویش را بنویسید که می تواند از راه بدور از نحوه نتورک 2G یک اپراتور تلفن همپا یا این که از روش Wi-Fi کار کند، در صورتی که در حوزه‌ تحت پوشش کانون خانگی خویش هستید.
خانه هوشمند یا این که اسمارت هوم خانه‌ای می باشد که اهمیت به کارگیری از فناوری، به شما قابلیت می‌دهد نور، امنیت، سرگرمی و غیره را از منش بدور و از طرز تلفن یا رایانه در اختیار گرفتن کنید. خیال نمایید شما خانه‌ای دارید که زمانی در آن نیستید می‌توانید به تمام بخش‌های آن نظیر آشپزخانه، خدمت بهداشتی، اتاق‌ها، پارکینگ یا حیاط آن دسترسی داشته باشید. شما می‌توانید تمام روز تهویه مطبوع داشته باشید سوای این که در مصرف انرژی زیاده بر روی کنید. امروزه به امداد تکنولوژی و هوش تصنعی و مصنوعی می‌توان خیلی از نیازهای بشری را حل شده دانست. با همین وجود اهمیت نصب سوییچ دیمر روشنایی هوشمند می تواند به معنای انجام سیم کشی مجدد الکتریکی باشد.

حتما بخوانید:  لوله فلکسی مشخصات-قیمت و خرید - فروشگاه اینترنتی نفیس نور

سطح هوشمند سازی

معمولا کسانی که به خانه هوشمند عشق دارا هستند هوشمندسازی ساختمان خود را اهمیت روشنایی هوشمند آغاز می کنند. اهمیت سوییچ های روشنایی هوشمند می توان چراغ ها و نور خانه را از روش دور اصلی تلفن ملازم در اختیار گرفتن کرد. و حتی اهمیت دادن اکران و برنامه ریزی می قدرت سیستم های هوشمند منزل از گزاره نورپردازی های هوشمند را زمان بندی کنید و در سا‌عتها گوناگون روز مهم اعتنا به روشنایی و نور روز چراغ ها خاموش و واضح شوند. یکی از دیگر از جنبه هایی که باید به جهت جواب به پرسش ” ساختمان هوشمند چیست ” بدانیم آشنایی قابلیت و امکان های ساختمان هوشمند است. مهم دقت به این‌که به طور معمول انسان ها علاقمند به زندگی در محفظه های سوای حصار و ایمن می باشند، لذا سامانه های هوشمندسازی ساختمان در هر زمانه و مکان خویش را جهت انطباق مهم همین نیاز ها تهیه می نمایند. یادمیگیرید میکروکنترلرهایی نظیر AVR و ARM را اساسی اعتنا به نیاز پروژهای ایجاد پیروزی خود برنامه نویسی و از آن ها در ساخت بردهای هوشمند و برنامه پذیر به کار گیری کنید. همچنین یادمیگیرید چطور دیتاها مربوط به هر قطعه را بدست آورید (خواندن داده شیت قطعات). این زمان به رخ حضوری در محل آموزشگاه و بصورت مجازی به جهت اشخاصی که امکان کمپانی در عصر حضوری را ندارند برگزار می گردد. نکته اهمیت همین می باشد که همین سیستم حیاتی همان اپلیکیشنی عمل می‏کند که در آن کارهای هوشمندی خانه کنترل می‏شود، درواقع کلیدی به عبارتی اپلیکیشنی که نور و دما کنترل می ‏شود می‌توان به کار گیری صوتی و تصویری هم داشت. سیستم اسمارت‌تینگز از چند سال پیشین در اکنون ارتقا تعداد دستگاه‌های هوشمند قابل اتصال به اکوسیستم خویش بوده است. تیم محصولات همین هاب شامل پریز الکتریسیته هوشمند، لامپ و دوربین مخصوص این مارک است. از روش اسمارت‌تینگز همچنین می‌توانید دستگاه‌های هوشمند سازگار را برای انجام فعالیت‌های متفاوتی از جمله خاموش/روشن کردن چراغ‌ها زمان رفت‌و‌آمد به اتاق، تهیه و تنظیم کنید. سیستم هوشمند samsung اهمیت هاب منحصر است البته می‌توانید آن را اهمیت الکسا یا این که اسیستنت هم ترکیب کنید. راه لامپ‌های وای‌فای به همین رخ هست که به جای اتکا به پروتکل‌های زیگبی یا زدـویو و استفاده از هاب‌های متناظر آن‌ها، مستقیما از روش دستگاه مودم – روتر که در واقع شامل يک هاب وای‌فای هم هست، به internet وصل می‌شوند.
اگر از internet قابل‌اعتماد استفاده نشود و رمز عبور کار کشته به جهت اتصال به وسایل هوشمند اتخاذ نگردد موجب هک می‌شود. زمان تهیه شام، می‌توانید ویدئویی HD از بچه‌های خود را در تراس پشتی ببینید. همینطور می‌تواند در صورت بازبودن پنجره یا این که بازماندن درب یا این که نشت آب در زیرزمین به شما اطلاع دهد. چراغ‌های دکوراتیو، نماکاری‌های، نور مخفی‌ها، RGB و تکنولوژی‌های مانند آن در همین قابلیت جای دارند. ۴- حسگرهای حرارتی زمانی که در اطراف منزل شما حرکتی احساس شود، هشداری ارسال کرده و حتی می‌توانید تفاوت فی مابین انسان و حیوان را تشخیص دهید. اما استاندارد‌های بی سیم بخش اعظم مناسب منزل هایی میباشد که قابلیت تغییر سیم کشی در آن‌ها وجود نداشته و به نوعی ساخته شده به حساب می‌آیند.
سیستم روشنایی هوشمند، سیستم صوتی، سیستم کنترل پرده ها، کنترل پرژکتور و سیستم سرمایشی و گرمایشی را می قدرت در تالار های کنفرانس و همایش در اختیار گرفتن نمود. اهمیت به کارگیری از سیستم های هوشمند راحتی حضار و تمرکز و بهره وری مضاعف زیاد می شود. یکی از از جالب‌ترین قابلیت‌های لامپ هوشمند، قابلیت برنامه ریزی پر‌نور و خاموش شدن آن است. شما می‌توانید به کمک اپلیکیشن مخصوص، تهیه و تنظیم نمایید که لامپ در ساعت مشخصی واضح یا خاموش شود. همچنین لامپ هوشمند بهترین گزینش برای خانه‌هایی است که نوباوه و یا فرد سالمندی در آن زندگی می‌نمایند که ممکن است خاموش کردن لامپ را از یاد ببرند.

دیدگاهتان را بنویسید