کودکان ثروتمندی که می خواهند سرمایه داری را سرنگون کنند


و این پول ، مانند هر ثروت در ایالات متحده ، به شدت در گروه های بالایی متمرکز شده است. آقای جیکوبز که پدربزرگش بنیانگذار کوالکام است انتظار دارد در طول زندگی خود تا 100 میلیون دلار دریافت کند.

با این حال ، اکثر همکاران وی برای هزاره ها میراثی پوسیده دریافت کرده اند – بدهی ، چشم انداز شغلی نامناسب و ثمره شبکه امنیت اجتماعی. جوانترین آنها 15 ساله بود در سال 2011 ، وقتی وال استریت را اشغال کرد بین داشتن چیزهای زیاد و بقیه مرز فاصله گرفت. قدیمی ترین ها ، اگر خوش شانس بودند ، حتی قبل از رکود اقتصادی در اقتصاد پس از رکود اقتصادی کار می کردند. طبقه و نابرابری در بیشتر زندگی بزرگسالان بخشی از گفتگوی سیاسی بوده است.

در زمان آنها ، شکاف روزافزون بین فقیر و غنی باعث شد که سیاست دوباره به جریان اصلی سیاسی آمریکا بازگردد. رئیس جمهور منتخب جوزف آر. بایدن جونیور با 20 امتیاز در هزاره رأی دهندگان حزب انتخابات ریاست جمهوری دموکرات ، از سناتور برنی سندرز ، نامزد سوسیالیست ، پیشی گرفت. و در شش سال گذشته ، هزاره ها سوسیالیست های دموکرات آمریکا را از یک سازمان مرزی با میانگین سنی 60 سال به یک نیروی ملی با رئیس در هر ایالت و تقریباً 100000 عضو ، بیشتر آنها زیر 35 سال ، آورده اند.

آقای جیکوبز ، هم فرزند صندوق اعتماد و هم ضد سرمایه داری ، در موقعیت نادری در میان چپگرایان مبارزه با نابرابری اقتصادی قرار دارد. اما او تنها نیست و سعی می کند بفهمد ، به گفته خودش ، “99 درصد بودن وقتی 1 درصد هستی یعنی چه”.

حتما بخوانید:  طراحی لبخند دیجیتال DSD |دکتر سعید کریمی|طراحی لبخند با کامپیوتر

“همیشه به من آموخته اند که دنیا فقط به همین روال است ، که خانواده ام ثروت دارند در حالی که دیگران این ثروت را ندارند و به همین دلیل است که باید مقداری از آن را بدهم ، اما لازم نیست که بپرسم چرا راشل گلمن ، 30 ساله در اوکلند ، کالیفرنیا ، که سیاست های خود را “ضد سرمایه داری ، ضد امپریالیستی و لغو سیاست” توصیف کرد ، گفت.


منبع: aseman-kharash.ir

دیدگاهتان را بنویسید