عیدی کارکنان دولت در سال 1400

هر کارفرمایی که در حال اداره یک مجموعه است، باید بر طبق قانون در پایان هر سال به کارکنانش مبلغی که به آن عیدی گفته می شود را پرداخت کند. تعیین مبلغ عیدی یک فرمول مشخص دارد و شما با دانستن این فرمول می توانید به راحتی آن را حساب کنید.

قانون می گوید که حداقل دو برابر و حداکثر سه برابر پایه حقوق، میزان عیدی است که هر کارفرما باید به کارکنان خود در پایان سال بدهد. دریافت این مبالغ تا حدی می تواند گره از مشکلات مالی که در اکثر خانواده های ایرانی وجود دارد باز کند و شروع سال جدید را با شادی و جیبی پر پول همراه سازد.

میزان عیدی کارگران در سال 1400

اگر به عنوان یک کارگر در یک مجموعه تولیدی مشغول به کار هستید، بدانید که می توانید در پایان سال شمسی عیدی دریافت کنید و کارفرما موظف بوده که این مبلغ را در اختیار شما قرار دهد. البته در پرداخت عیدی تبصره ها و قوانینی وجود دارد که اطلاع داشتن از آنها بی فایده نخواهد بود.

مثلا کارگرانی که کمتر از یک سال در کارگاه کرده اند میزان عیدی که دریافت می کنند با توجه به ایام کارکرد آنها صورت می گیرد. کارگاه هایی که مبلغی بیش از مبالغ تعیین شده به کارگران خود پرداخت می کنند، کارفرما می تواند مطابق با عرفی که در کارگاه در سال های پیش وجود داشته است رفتار کند.

در پایان هر سال حداقل عیدی کارگران توسط دولت مشخص شده و به اطلاع عموم مردم رسانده می شود. در سال 1400نیز حداقل عیدی که یک کارگر باید دریافت کند 3 میلیون و هشتصد هزار تومان و حداکثر آن نیز 5 میلیون و هفتصد هزار تومان است.

حتما بخوانید:  نگاه ساتبی و کریستی به لوکس به عنوان پادزهر ویروس کرونا

عیدی مستمری بگیران سال 1400

عیدی که برای مستمری بگیران و بازنشتگان تامین اجتماعی تایین می شود و پایان هر سال شمسی به حساب آنها واریز می شود، دقیقا با عیدی که کارکنان دولت هر سال دریافت می کنند، برابر خواهد بود.

میزان عیدی بازنشستگان در سال 1400 مبلغ یک میلیون و پانصد هزار تومان تعیین شده و روال پرداخت آن بدین صورت است که معمولا در دهه سوم ماه بهمن به حساب واریز می گردد.

چنانچه تمایل داشته باشید بعد از دریافت مبلغ عیدی تان و با پس اندازی که از قبل جمع کرده اید به یک سفر خاص و به یاد ماندنی بروید، می توانید با تور دبی ارزان به این شهر زیبا سفر کرده و از زیبایی هایی که طبیعت و انسان در آن به وجود آورده اند استفاده کنید و نوروزی به یادماندنی برای خود بسازید.

سقف عیدی سال 1400

افرادی که به صورت کارمند در یکی از ادارات دولتی کار می کنند، مبلغ مشخصی را به عنوان عیدی دریافت می کنند و معمولا این مقدار از عدد تعیین شده تجاوز نخواهد کرد. اما افرادی که به صورت کارگر در یکی از کارگاه ها و کارخانه های سطح کشور در حال کار هستند یک سقف حداکثری برای دریافت عیدی دارند. سقف عیدی برای این دسته مبلغی حدود 5 میلیون تومان است. امید است که کارگران زحمتکش این کشور با دریافت این هزینه سالی سراسر شور و شادی را تجربه کنند.

دیدگاهتان را بنویسید