Queen’s Gambit فروش بیشتری از مجموعه های شطرنج را ارسال می کند


آقای للادا گفت برای اندازه گیری تأثیر کامل Hamit ملکه بر شطرنج خیلی زود است ، اما گفت که اکنون با سر و صدایی که معمولاً در اطراف مسابقات جهانی هر دو سال یک بار ایجاد می شود قابل مقایسه است. آقای لادا گفت ، برخی از مسابقات ، مانند مسابقه قهرمانی بین بابی فیشر و بوریس اسپاسکی ، که در طول جنگ سرد برگزار شد ، “نسل کاملاً متفاوتی از میلیون ها هوادار شطرنج را به دنیا آورد.”

وی گفت: “جامعه شطرنج عاشق این مجموعه شد زیرا این مجموعه جنبه های مختلف شطرنج را با تمام غنای خود با موفقیت به تصویر می کشد: بازی به اندازه کافی آسان است ، اما به همان اندازه پیچیده است که چالش برانگیز است.” “عصبی است ، اما همچنین جالب و مدرن است. این کاملاً رقابتی است ، اما پر از شخصیت های جالب ، خلاق و رنگارنگ است. “

سیستم عامل های جریانی مانند Twitch همچنین بینندگان بازی های شطرنج رو به رشد هستند.

بر اساس وب سایت تجزیه و تحلیل SullyGnome ، از مارس تا آگوست ، مردم 41.2 میلیون ساعت شطرنج Twitch را تماشا کردند ، چهار برابر شش ماه گذشته. ماه گذشته مردم 4.2 میلیون ساعت شطرنج تماشا کردند ، در حالی که ماه مشابه سال گذشته 2.4 میلیون شطرنج بود.

SullyGnome گفت ، در ماه ژوئن ، یک تورنمنت شطرنج آماتور به نام PogChamps برای مدت کوتاهی پربیننده ترین جریان در Twitch بود ، با 63000 نفر در یک زمان.

و عضویت در سازمان های شطرنج ، مانند فدراسیون شطرنج ایالات متحده ، نهاد حاکم بر مسابقات شطرنج در ایالات متحده ، نیز در حال افزایش است.

دانیل لوکاس ، یک مقام ارشد فدراسیون گفت: “در این ماه ما اولین شکوفایی عضویت خود را از زمان شیوع همه گیر داریم و از اعضای خود می شنویم که بسیاری از آنها در حال تمدید یا پیوستن به طور خاص برای این مجموعه هستند.”


منبع: aseman-kharash.ir

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>